Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

basketball snacks

1,000+ results for “basketball snacks”

Quest Nutrition Protein Chips - Sour Cream & Onion - 4pk

$9.49($8.63/ounce)
4.6(1044)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

LesserEvil Cheezmos Cowboy Cheddar Puffs - 7oz

$4.59($0.66/ounce)
4.7(425)
Loved for: clean ingredients
SNAP EBT eligible

Popcorners Sea Salt Sharing Size - 7oz

4.7(909)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Rold Gold Sticks Pretzels - 16oz

$3.99($0.25/ounce)

Siete Potato Chip Variety Pack - 9oz/6ct

4.5(130)
Loved for: delicious flavors
SNAP EBT eligible

Snackish Variety Pack 8g Protein Potato Chips - 6.6oz/6ct

Sponsored

LesserEvil Moonoions Intergalactic Onion Puffs - 6oz

$4.59($0.77/ounce)
4.1(493)
Loved for: light texture
SNAP EBT eligible

Boulder Canyon Avo Oil Hickory BBQ Potato Chips - 5.25oz

$4.69
4.6(913)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Boulder Canyon Avocado Oil Sea Salt Thin & Crispy Potato Chips - 6oz

$4.69($0.78/ounce)

On The Border Café Style Tortilla Chips - 11oz: Gluten-Free, No Artificial Flavors, No Preservatives

Quest Nutrition Tortilla Style Protein Chips - Salsa Verde - 4.5oz/4pk

$9.49($2.11/ounce)

WILDE 13g Protein Chips - Sea Salt & Vinegar - 4ct

$8.99($1.68/ounce)
4.5(1109)
Loved for: high protein content
SNAP EBT eligible

Chester's Puffcorn Flamin' Hot Puffed Corn Snacks - 4.25oz

Quest Nutrition Protein Chips - Cheddar & Sour Cream - 4ct

$9.49($2.11/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Common labels include organic, gluten-free or certified gluten-free, kosher, and non-GMO on several items.

Many tortilla and potato chips, and the crackers, are explicitly noted as pairing well with salsas, queso, hummus, cheese spreads, and other dips.

White corn tortilla chips list 20 grams of whole grain per serving, while blue corn tortilla chips list 22 grams per serving.

Many potato and sweet potato chips are kettle‑cooked or crinkle‑cut and are described as crispy, crunchy, or extra crisp.

The cheesy gluten-free cracker is noted to contain milk and soy ingredients and is labeled Kosher Dairy.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.