Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

italian spice blend

1,000+ results for “italian spice blend”

Louisiana Cajun Gumbo Base - 5oz: Savory

$1.99($0.40/ounce)

Fiesta Extra Fancy Chili Ancho - 5oz

$4.99($1.00/ounce)

Shirakiku Yakinori Kiwami - 1oz

$3.29($3.29/ounce)
was $3.69
New lower price

Cajun Two-Step Original Seasoning - 8oz: Sea Salt

$4.99($0.62/ounce)

Badia Chili Powder 2.5oz: Dried, Herb, Spice

$3.49($1.40/ounce)

Fiesta Season-It-All Original 7oz: Savory

$3.89($0.56/ounce)

Sponsored

Badia Garlic Salt - 4.5oz

$3.49($0.78/ounce)
4.5(23)
SNAP EBT eligible

Fiesta Cinnamon Stick 1oz: Dried

$4.29($4.29/ounce)

Little Sheep Spicy Hot Pot Base - 8.29oz

$6.29($0.76/ounce)
was $6.99
New lower price

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Common ingredients include basil, oregano, rosemary, thyme, marjoram, sage, garlic (or garlic powder), savory and coriander.

Package sizes range from 0.75 ounces up to 80 ounces. Examples shown include 0.75 oz, 0.8 oz, 2.6 oz, 3.03 oz, 4 oz, 8 oz, 9 oz and 80 oz.

Label claims include Certified Kosher (OU), non-GMO, non-irradiated, No MSG, USDA Organic, and Made in the USA on various products.

Formats include reusable jumbo jar containers and shaker-style seasoning dispensers.

Reviewers praise strong, tasty performance that enhances pizza and other foods. They also note attractive jar design, secure closures, and versatility beyond pizza.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.