Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

meat and cheese

357 results for “meat and cheese”

Lunchly Turkey Stack ‘ems Meal Kit - 14.5oz

$4.79($0.33/ounce)

Lunchables Pizza with Pepperoni - 4.3oz

4.6(2012)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Hormel Gatherings Honey Ham, Turkey, Cheese & Crackers Charcuterie Party Tray - 28oz

$14.99($0.54/ounce)

Columbus Italian Salami - 10oz: Cured Meat, Pre-Packaged

Hormel Gatherings Pepperoni, Cheddar Cheese & Crackers Charcuterie Snack Tray - 14oz

$8.99($0.64/ounce)

Uncured Ham & Cheddar Cheese Lunch Kit - 3oz - Good & Gather™

$2.29($0.76/ounce)

Applegate Farms Dairy-Free Pork & Beef Pepperoni - 4oz

Columbus Gluten Free Prosciutto Panino - 3.9oz

$6.99($1.79/ounce)
4.4(479)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Quick Bites Pretzels, Mild Cheddar Cheese & Colby Jack Cheese - 4.5oz/3ct - Good & Gather™

$2.99($0.66/ounce)

Sponsored

Columbus Pepperoni Panino - 3.9oz

$6.99($1.79/ounce)

Ghost Shaped Pizza - 15.14oz - Market Pantry™

$6.00
Market PantryNew at target
4.1(22)
SNAP EBT eligible

Colby Jack Cheese Snack Bars - 9oz/12ct - Good & Gather™

$2.79($0.31/ounce)

Uncured Calabrese Salami Prosciutto Capocollo Tray - 6oz - Good & Gather™

$6.99($1.17/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.5(515)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Sargento Shareables Ritz Cheddar and Colby Jack Cheese - 6oz

Kerrygold Irish Grass-fed Aged Cheddar Cheese Snacking Sticks - 6oz

Columbus Charcuterie Sampler Deli Meats - 12oz

True Story Heritage Breed Genoa Salami - 3oz

$5.99
True StoryNew at target
5(1)
SNAP EBT eligible

Fresh USDA Choice Angus Beef Steak Strips - 14oz - Good & Gather™

$12.99($0.93/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

A few items include protein on the label. Examples in these results: a frozen breakfast burrito lists 16 g protein per serving, and a breaded chicken cutlet lists 30 g protein per serving. Many other items in the set do not clearly list protein amounts in their available product details.

These products appear in three main states: frozen (snacks and handhelds), refrigerated but uncooked (e.g., breaded cutlets that must be fully cooked), and ready-to-eat refrigerated (party trays with sliced meats and cheeses).

Ready-to-eat options include deli-style party trays with sliced salami, pepperoni, cheddar and colby-jack (served with crackers), and single-serve refrigerated or frozen handhelds like breakfast burritos that combine meat and cheese. Other related items include frozen appetizers (e.g., chicken-and-cheese quesadilla cones) and heat-and-serve prepared items such as pre-made meatballs and sausages that only require reheating.

Package weights vary by product and format. In these results weights range from about 5 ounces up to 28 ounces, with several prepared items at 12 ounces and other examples at 7.5, 10, 20, and 28 ounces.

Cheeses seen across these items include cheddar and colby-jack (deli trays); white cheddar, pepper jack, and mozzarella (breakfast handhelds); gouda (in a chicken sausage); and blends such as mozzarella, Romano, and Asiago used inside meatballs.

Pack quantities in these results include single-item packages (1), multi-packs of four (4), and 9-count frozen appetizer packs (9), for example single party trays, multi-packs of cutlets, and 9-count frozen appetizer packages.

Get top deals, latest trends, and more.