Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

tabletop smores

256 results for “tabletop smores”

Halloween Pumpkin Shaped Donuts - 4ct - Favorite Day™

Franz Old Fashioned Donut - 6ct/12oz: Glazed, No Filling

$3.49($0.29/ounce)

Little Debbi Glazed Honey Bun - 4oz

$1.99($0.50/ounce)

Hostess Donettes Churro Mini Donuts - 9.5oz

Goya Churros Pastry - 14.11oz: Cinnamon Sugar Flavor

$4.59($0.33/ounce)

Sponsored

The Brownie Baker Cream Cheese Danish - 5oz

Mini Croissant Tray - Small - Favorite Day™

$7.99($0.67/ounce)

Marble Fruit Bowl - Threshold™

$21.25
reg $25.00
Clearance

The Brownie Baker Berries & Cheese Danish - 5oz

The Brownie Baker Apple Danish - 5oz

Pastry Tray, Small

$7.99($0.53/ounce)
4.5(2)
SNAP EBT eligible

Taylor Farms Veggie & Dip Snack Tray - 7oz

$6.99($1.00/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Two main types: electric tabletop s'mores makers (flameless heaters or grill-style units with roasting forks and serving/compartment trays) and ready-to-eat s'mores kits or mixes that bundle chocolate, marshmallows, and graham-style crackers.

Most are made from stainless steel or plastic—many models feature a stainless-steel base or grill components with a plastic body or trim depending on the design.

Sizes vary by model; heights in the referenced products range from about 3.73 to 13.8 inches and widths from about 4.8 to 14.75 inches. Weights are typically in the range of roughly 2 to 4.4 pounds.

Care varies by model: many recommend spot-wiping the exterior, hand-washing removable pieces, and removing trays or grill plates for easier cleaning. Look for models with easy-to-disassemble parts for simpler maintenance.

Yes—several models are described as light, compact, and easy to set up, making them well suited for parties, family gatherings, buffet tables, or a dedicated s'mores station.

These electric tabletop s'mores makers are designed to plug into a standard wall outlet and typically require nothing more than a household electrical outlet to operate.

Get top deals, latest trends, and more.