Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

thin and crispy pizza

228 results for “thin and crispy pizza”

Yough! Uncured Pepperoni Frozen Pizza - 12.3 oz

$9.99
4.3(286)
Loved for: clean ingredients
SNAP EBT eligible

DiGiorno Cheese Stuffed Crust Pepperoni Personal Frozen Pizza - 8.5oz

$4.19($0.49/ounce)

DiGiorno Italian Meat Trio Wood Fired 3 Meat Frozen Pizza - 16.9oz

Di Fara 12" Meat Pizza - 18.5oz

$8.99
reg $9.99
Sale
4.2(106)
Loved for: delicious sauce
SNAP EBT eligible

Cappello's Classic Crispy Crust Pepperoni Gluten Free Pizza - 19oz

$12.99($0.68/ounce)

DiGiorno Rising Crust Supreme Frozen Pizza - 29.3oz: High Protein

DiGiorno Traditional Crust Pepperoni Personal Frozen Pizza - 9.3oz: High Protein

$4.19($0.45/ounce)

Lean Cuisine Signature Frozen Supreme Personal Pizza - 6oz

Di Fara Classic 12" Frozen Pizza - 16.43oz

$8.99
reg $9.99
Sale
4.4(172)
Loved for: authentic taste
SNAP EBT eligible

Red Baron Four Meat Classic Crust Frozen Pizza - 21.95oz

Sponsored

Ore-Ida Gluten Free Crispy Crowns Seasoned Shredded Potatoes - 30oz

$4.89($0.16/ounce)
4.7(1029)
Loved for: crispy texture
SNAP EBT eligible

Milton's Gluten Free Cauliflower Crust Uncured Pepperoni Pizza - 10oz: Certified Gluten-Free

Take & Bake Pepperoni Traditional Crust Pizza -  Market Pantry™

Dave's Killer Bread Organic Thin Sliced White Sandwich Bread - 20.5oz

$5.79($0.28/ounce)

Pizza Crusts - Market Pantry™

$2.99 - $5.39
Market PantryOnly at target
3.8(1567)
SNAP EBT eligible

Freschetta Canadian Bacon and Pineapple Naturally Rising Crust Frozen Pizza - 27.5oz

$5.89($0.21/ounce)
was $6.29
New lower price

DiGiorno Wood Fired Four Cheese Frozen Pizza - 14.6oz: High Protein

Hot Pockets Croissant Crust Ham & Cheddar Snacks - 18oz/4ct: 9g Protein

$5.29($0.29/ounce)

Hot Pockets Four Cheese Pizza Frozen Snacks - 17oz/4ct

$5.29($0.31/ounce)
4.5(229)
Loved for: quick preparation
SNAP EBT eligible

Brew Pub Lotzza Motzza Hawaiian Thin Crust Pizza - 22.7oz

Red Baron Four Cheese Deep Dish Singles Frozen Personal Pizza - 11.2oz/2ct

$4.19($0.37/ounce)

Red Baron Four Cheese Classic Crust Frozen Pizza - 21.06oz

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Typical oven instructions range from about 425°F for 13–15 minutes to 450°F for about 10–13 minutes, depending on the product.

Reviewers commonly say thin frozen pizzas produce a crispy, restaurant-like crust and cook reliably in a home oven. Depending on the product, some are described as thin and light while others are noted as having a doughy-yet-crunchy texture.

Thin frozen pizzas are often described as lighter and not overly filling, making them suitable for splitting or serving as a quick, light meal.

Product descriptions most often mention a crispy thin crust; some list an extra-thin crust, and at least one item is described as having a wood-fired crust.

Labels show a variety of allergen and dietary options: at least one item is certified gluten-free, and several list tree‑nut‑free, peanut‑free, soy‑free, wheat‑free or dairy‑free. Other products explicitly note common allergens such as milk and wheat.

Many items state "no artificial flavors," several note a preservative‑free crust or explicitly say "no artificial preservatives," and some describe being made without a long list of unwanted ingredients (for example, no synthetic colors, no artificial sweeteners, no high‑fructose corn syrup).

Common instructions are to keep the pizza frozen until ready, preheat the oven (examples show 425°F or 450°F), place the pizza directly on the oven rack, and bake about 10–15 minutes (specific products list 10–13 or 13–15 minutes). One product notes allowing the pizza to stand about 15 minutes before baking, and several specify cooking until hot throughout, until the crust is golden, or until the internal temperature reaches 165°F.

Get top deals, latest trends, and more.