Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

cota cheese

796 results for “cota cheese”

Philadelphia Chive & Onion Cream Cheese Spread - 7.5oz

$3.49($0.47/ounce)
Lower price on select items

Kraft 100% Grated Parmesan Cheese - 8oz: Dried

$4.79($0.60/ounce)
4.7(987)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Quick Bites Pretzels, Mild Cheddar Cheese & Colby Jack Cheese - 4.5oz/3ct - Good & Gather™

$2.99($0.66/ounce)

Kraft Cheese Lactose Free Mozzarella String Cheese Snacks - 12oz

Mac 'n' Cheese - 20oz - Good & Gather™

$3.99($0.20/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.5(1095)
SNAP EBT eligible

Signature Manchego Cheese - 5.3oz - Good & Gather™

$8.99($1.70/ounce)

Crystal Farms String Cheese - 10oz: No Artificial Flavors

$4.49($0.45/ounce)
4.7(184)
Loved for: rich flavor
SNAP EBT eligible

Athenos Whipped Feta Cheese Dip & Spread - 8oz

$4.99($0.62/ounce)
4.6(7154)
Loved for: creamy texture
SNAP EBT eligible

Neufchatel Cream Cheese Bar - 8oz - Good & Gather™

$1.69($0.21/ounce)

Laughing Cow Wedge Dill Pickle Cheese - 5.4oz/8ct

$3.49
reg $3.99
Sale
4.3(37)
Loved for: easy to spread
SNAP EBT eligible

Sponsored

Kaukauna Port Wine Spreadable Cheese - 6.5oz

$4.99($0.77/ounce)
4.5(133)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Babybel Plant-Based Vegan Cheese Alternative - 4.23oz/6ct

Athenos Reduced Fat Feta Cheese - 5oz

$4.69($0.94/ounce)
4.8(178)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Quick Bites White Cheddar Cheese, Dried Sweetened Cranberries & Sea-Salted Roasted Almonds - 4.5oz/3ct - Good & Gather™

Columbus Charcuterie Tasting Board - 12.5oz

$15.39($1.23/ounce)

Plant Based Non-Dairy Mozzarella Cheese-Style Shreds - 7.1oz - Good & Gather™

Di Fara Vodka Sauce 12" Frozen Pizza - 16.1oz

$8.99
reg $9.99
Sale

Genoa Salami, Pepper Jack Cheese, Dried Mango, Dark Chocolate Chunks - 3oz - Good & Gather

$2.79($0.93/ounce)

Parmesan Baked Cheese Crisp - 2.12oz - Good & Gather™

$3.39($1.60/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.3(797)
Loved for: high protein
SNAP EBT eligible

Mini Babybel Gouda Semisoft Cheeses - 9.9oz/14ct

$8.19($0.83/ounce)
4.6(402)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

These ricottas are made from cow's milk.

The listings show whole‑milk and part‑skim ricotta options.

They are sold ready‑to‑eat, in curd form, and are pasteurized.

Descriptions highlight pasta and baked dishes such as baked lasagna, macaroni and cheese, baked ziti, ravioli, and other pasta like penne, manicotti, and rigatoni.

Reviewers describe the ricotta as very creamy and smooth, slightly buttery and mascarpone‑like, and generally fresh and tasty.

Descriptions list cottage cheese, cream cheese, sour cream, and heavy whipping cream as substitutes or alternatives.

They are found in the dairy aisle and are produced/sold in the United States.

Descriptions mention using ricotta in desserts such as cheesecake, cannoli, and pie.

Some descriptions note lower‑fat alternatives, and certain listings state the product is keto‑friendly.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.