Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

gluten barbecue chips

1,000+ results for “gluten barbecue chips”

Cheetos Crunchy Flamin' Hot Limón Cheese Flavored Snacks - 8.5oz: Gluten-Free

On The Border Café Style Tortilla Chips - 11oz: Gluten-Free, No Artificial Flavors, No Preservatives

Lay's Flamin' Hot Flavored Potato Chips - 7.75oz

Old Dutch Dill Pickle Flavored Potato Chips - 9.5oz - Pack: Gluten-Free, No Added MSG

$3.69($0.39/ounce)

Frito-Lay Lay's Mix Potato Chips Variety Pack - 18ct/18oz

$8.99
reg $11.99
Sale

Utz Honey Barbeque Potato Chips - 7.75oz

$2.79
reg $3.49
Sale

Sponsored

Lay's Classic Potato Chips - 2.5oz: Gluten-Free, No Artificial Flavors

$2.79($1.12/ounce)
4.7(2692)
Loved for: classic taste
SNAP EBT eligible

Hawaiian Crispy & Crunchy Luau BBQ Kettle Style Potato Chips - 7.5oz

$3.49($0.47/ounce)

Lay's Chile Limón Flavored Potato Chips - 7.75oz: No Artificial Flavors

$3.29($0.42/ounce)
Buy 2 for $5 Lay's chips & snacks
+ 1 deal

Quaker Buttermilk Ranch Gluten Free Popped Rice Crisps - 6.06oz: No Artificial Flavors, Whole Grain

$4.29($0.71/ounce)

Cheetos Flamin' Hot Puffs Flavored Snacks - 8oz: Gluten-Free

$4.79($0.60/ounce)
Buy 2 for $9 Cheetos snacks
+ 1 deal
4.8(1813)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

Jays Barbecue Potato Chips - 8oz: Vegan, No High Fructose Corn Syrup, Mild Spice Level

$3.69($0.46/ounce)

Cheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks - 10oz/10ct: Gluten-Free

$6.19($0.62/ounce)
4.5(296)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Barbecue chips in these results use several gluten-related labels: many display “Dietary Needs: Gluten‑Free,” some are marked “Certified Gluten‑Free,” and at least one explicitly lists “Contains: Wheat.”

Multiple barbecue chip descriptions advertise non-artificial or natural features such as No Artificial Flavors, No Artificial Colors, No High Fructose Corn Syrup, No Preservatives, Non-GMO Project Verified, and statements about being made without artificial colors or flavors.

Claims across the results include gluten‑free labeling (including some Certified Gluten‑Free), Non‑GMO Project Verified, vegan and low‑cholesterol notes; clean‑label claims such as No Artificial Flavors/Colors/Preservatives and No High Fructose Corn Syrup; 0 g trans fat; and one popped protein option listing nutrition: 20 g protein, 4 g net carbs, 2 g sugar, and about 150 calories per bag.

Flavor descriptors used include smoky, sweet, mesquite (or mesquite smoke), wood‑smoked, spicy, and tangy.

One 7.5‑ounce bag in the results is described as containing about 8 servings; serving counts for most other bags are not clearly specified in the provided details.

Yes — a popped protein BBQ option labeled Gluten‑Free and Keto Friendly is listed, showing 20 g protein, 4 g net carbs, 2 g sugar and about 150 calories per bag.

Get top deals, latest trends, and more.