Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

kids frozen chicken

259 results for “kids frozen chicken”

Mighty Spark Tomato Basil & Garlic Ground Chicken - 16oz

Perdue Shortcuts Boneless Skinless All Natural Chicken Breasts - 1.5lbs

Tyson Garlic and Herb Chicken Breast Filet - 12oz

$5.99($0.50/ounce)

Tyson Boneless Chicken Drumsticks - 1.75lbs - price per lb

$5.23 max price($2.99/lb)
Final price will be based on weight.

Mighty Spark Food Co. Asian Style Ground Chicken - 16oz

Perdue Shortcuts Boneless Skinless Garlic Herb Chicken Breasts - 1.5lbs

Foster Farms Take Out Crispy Bites Honey BBQ - 20oz

Tyson Protein Mini Dino Nugget Club Pack - 6ct/31.8oz

Tyson Teriyaki Boneless Skinless Chicken Thighs - 20oz

$7.99($0.40/ounce)

Sponsored

Just Bare Wings - 19.2oz

$10.99
Just BareNew at target
5(2)
SNAP EBT eligible

Perdue ShortCuts Chicken Cutlet - 1.25lbs

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Most items are fully cooked and labeled as prepared or heat-and-serve, so they only require reheating before serving.

Some products list grams of protein per serving (for example, 13 g or 10 g per serving); a few items also call out fiber or added vegetables per serving.

Packaging often emphasizes fun, handheld shapes—dinosaur-shaped patties, bite-sized popcorn pieces—and portioning designed to appeal to kids and be easy to hold.

Common claims include chickens raised with “no antibiotics ever” and “no added hormones or steroids.” Some products also highlight organic certification, non-GMO ingredients, U.S. hatch/raise claims, or that birds were fed a 100% veggie diet.

Labels advise keeping items frozen until ready to prepare; some bags are resealable so you can remove portions as needed. Directions also note refrigerating or discarding leftovers promptly.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.