Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

spicy pickle chips

1,000+ results for “spicy pickle chips”

Utz Ripples Original Potato Chips - 7.75oz: Gluten-Free, Tree Nut Free

$2.79($0.36/ounce)
reg $3.49
Sale

Old Dutch Puffcorn Curls - 9oz: Gluten-Free, No Artificial Colors, No Added MSG

$3.69($0.41/ounce)

Stacy's Garlic & Herbs Pita Thins - 6.75oz: No Added MSG, No Artificial Colors, No Artificial Flavors

$4.29($0.64/ounce)

Snyder's of Hanover Pretzel Sticks

$3.89
4.7(1790)
Loved for: crunchy texture
SNAP EBT eligible

Cape Cod Potato Chips Original Kettle Chips - 14oz

$5.59($0.40/ounce)

FitJoy Grain Free Everything Seasoned Pretzel Twists - 4.5oz: Dairy-Free, Vegan

$3.99
FitJoyNew at target
4.2(299)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Cedar Valley Sea Salt Pita Chips

$4.29($0.68/ounce)

Skippy Bites Pretzel - 6oz: Peanut Butter

$3.99($0.67/ounce)

Donkey Chips Salted Tortilla Chips - 11oz: Gluten-Free, No Artificial Flavor

$4.49($0.41/ounce)

Sponsored

Harvest Snaps Crispy Apples - 1.95oz/5ct

MASA Traditional Tortilla Chips Lime - 5oz

Takis Intense Nacho Cheese Tortilla Chips - 3.25oz

$2.49($0.77/ounce)
4.3(987)
Loved for: perfect portion
SNAP EBT eligible

Samyang Buldak Original Potato Chips - 4.23oz: Extra Hot, Chicken Flavor, Fried

$3.99($0.94/ounce)
was $4.39
New lower price

HERR'S Honey Cheese Curls - 7.5oz: Gluten-Free

$3.59
4.6(189)
Loved for: great texture
SNAP EBT eligible

Rold Gold Selects Cool Ranch 16oz

$6.79

Vandy Smokehouse BBQ Crisps Potato Chips - 5oz

Khloud Buffalo Protein Tortilla Chips - 5oz

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Most product descriptions and customer reviews emphasize a crisp, crunchy texture — a firm, satisfying bite. Reviewers commonly describe these snacks as very crunchy or crisp.

Spicy pickle chips are often used on burgers and sandwiches, added to salads, served as a side, or eaten straight from the bag. Common pairings include veggie trays, creamy dips, and an extra splash of hot sauce for more heat.

Many listings note these products are sold in the refrigerated section and should be kept chilled after purchase. To preserve texture and flavor, follow the package storage instructions — most recommend refrigeration.

Heat levels vary by product: some are described as mildly spicy or noticeably hot, while others advertise extra-hot or “blazing” flavors using peppers like habanero. Reviews typically report a pronounced heat that many find enjoyable rather than overwhelming.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.