Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

spicy pickle chips

1,000+ results for “spicy pickle chips”

Better Made Snack Foods Corn Pops - 6oz: Gluten-Free

Snyder of Berlin Original Potato Chips - 8oz

$3.99($0.50/ounce)
4.2(80)
Loved for: bbq flavor
SNAP EBT eligible

Golden Flake Mesquite BBQ Potato Chips - 7.5oz

$3.99($0.53/ounce)
4.6(149)
Loved for: unique flavors
SNAP EBT eligible

Zapp's New Orleans Kettle Style Regular Flavor Potato Chips - 8oz: Gluten-Free

$2.69($0.34/ounce)

Pirate's Booty Aged Chips White Cheddar Puffs Snack Multipack Pokemon - 9oz/18ct

$10.59($1.18/ounce)
Pirate's BootyOnly at target
4.6(35)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

Chifles Plantain Strips Original - 12oz: Gluten-Free, Vegan

Mikesell's Groovy Potato Chips - 8oz

Better Made Special Wavy Potato Chips - 9oz: Gluten-Free

Sponsored

Golden Flake BBQ Pork Skins - 3oz

$2.19($0.55/ounce)
4.3(87)
Loved for: satisfying crunch
SNAP EBT eligible

Snyder's of Hanover Pretzel Pieces Peanut Butter Filled - 10oz: Mild Spice Level

$3.89($0.39/ounce)

Mikesell's Cheddar Flavored Oven Baked Delites Puffcorn - 5.5oz

$1.99($0.36/ounce)

Kindling Power Twists Churro Pretzels - 6.5oz

$6.49
KindlingNew at target
4.2(944)
Loved for: high protein content
SNAP EBT eligible

Herr's Kettle Cooked Mesquite BBQ Potato Chips - 7.5oz

$3.29($0.44/ounce)

Ruffles Doritos Cool Ranch Chips - 8oz

$4.29
4.7(1267)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

Soldanza Platanitos Chips with Lime - 2.5oz

$1.49($0.60/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Most product descriptions and customer reviews emphasize a crisp, crunchy texture — a firm, satisfying bite. Reviewers commonly describe these snacks as very crunchy or crisp.

Spicy pickle chips are often used on burgers and sandwiches, added to salads, served as a side, or eaten straight from the bag. Common pairings include veggie trays, creamy dips, and an extra splash of hot sauce for more heat.

Many listings note these products are sold in the refrigerated section and should be kept chilled after purchase. To preserve texture and flavor, follow the package storage instructions — most recommend refrigeration.

Heat levels vary by product: some are described as mildly spicy or noticeably hot, while others advertise extra-hot or “blazing” flavors using peppers like habanero. Reviews typically report a pronounced heat that many find enjoyable rather than overwhelming.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.