skip to main content
skip to footer
Target New Arrivals
Halloween
Clothing, Shoes & Accessories
Home & Decor
Kitchen & Dining
Patio, Lawn & Garden
Grocery
Household Essentials
Baby
Beauty
Target Beauty Studio
Personal Care
Sports & Outdoors
Pets
Health
Wellness
School & Office Supplies
Toys & Games
Electronics & Tech
Video Games
Books, Music & Movies
Party Supplies
Gift Ideas
Gift Cards
Shop by Community
Target Optical
Deals
Clearance
New Arrivals
Back to School
College
Top Deals
Target Circle Deals
Weekly Ad
Shop Order Pickup
Shop Same Day Delivery
Registry
RedCard
Target Circle
Find Stores
Target Circle™
Target Circle™ Card
Target Circle 360™
Registry & Wish List
Weekly Ad
Find Stores
Categories
Deals
Pickup & delivery
search
cooking spices
Target
Grocery
cooking spices
Filter
Sort
Pickup
Same-day Delivery
Shipping
Shop in store
Deals
Type
Brand
Spice Type
Diet Type
New & Top Rated
Dietary Preferences
Sold by
1,000+ results
for “cooking spices”
$13.99 - $61.99
PICKLING SPICE BY IT'S DELISH
It's Delish
2
(1)
Add to cart
$6.99 - $42.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Black Pepper Fine Powder (80 Mesh)
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$6.69 - $42.99
PRIDE OF INDIA Chat Masala
Pride Of India
Add to cart
$10.35
Morel Distribution Co | Dried Mugwort Herbal Tea, Estafiate Te, Artemisia Lose Leaves. 2 oz.
Morel Distribution Co., Inc.
1
(1)
Add to cart
$8.99
iSpice | Fennel Ground | 6 oz | Gourmet Spice | Kosher | Sweet flavor
iSpice
4.8
(4)
Add to cart
$24.99
Popcorn Seasonings Variety Pack Gift Set
Pop 'N Dulge
2
(1)
Add to cart
$14.00 - $99.00
Roasted Coriander Seeds (Dhana Dal)
Aiva Products
Add to cart
$0.99
($1.98/ounce)
Badia Rosemary - 0.5oz: Gluten-Free
Badia
4.6
(30)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$7.99 - $119.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Star Anise Seeds (Badian Khatai)
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$7.99
($0.57/ounce)
Mae Ploy Green Curry Paste - 14oz
Mae Ploy
3.4
(17)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$5.19
($0.74/ounce)
Badia Ground Cumin 7oz: Gluten-Free
Badia
3.7
(28)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$12.99
Pride Of India - Natural Neem/Margosa Herb, 100 gm Whole Leaf
Pride Of India
5
(2)
Add to cart
Sponsored
$6.99
Eastanbul Flax Seed, Flax Seeds Whole, Brown Flaxseed, 7.4oz
Eastanbul
Add to cart
$38.99
Whole Peppercorn Medley by It's Delish, 30 OZ Jumbo Reusable Container
It's Delish
Add to cart
$11.99
PRIDE OF INDIA Lemongrass Leaf Whole PACK of 1 - 3.53 Oz
Pride Of India
Add to cart
$14.99
Aleppo Pepper and Sumac, Aleppo Pepper Flakes 5.3oz, Sumac Spice 6.4oz
Eastanbul
Add to cart
$8.99
Redmond Life Real Salt Popcorn Salt Pouch 10 oz
Redmond Life
Add to cart
$9.99
($1.11/ounce)
NOH Original Hawaiian Salt - 9oz: Culinary Salt
NOH Foods of Hawaii
SNAP EBT eligible
Add to cart
$1.99
($1.00/ounce)
Badia Cinnamon Powder 2oz: Gluten-Free, Dried
Badia
4.7
(34)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$14.29
Oregano Mexican, Hanna's Gourmet
Hanna's Gourmet
Add to cart
$10.99
Szechuan Peppercorns (Sichuan Peppercorns) - 2.1oz (60g) PET Jar - Rani Brand Authentic Indian Products
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$8.49
Eastanbul Harissa Seasoning, Harissa Powder, Asian Spices, No MSG, 6oz
Eastanbul
Add to cart
$14.49
Eastanbul Himalayan Pink Salt for Grinder Refill, Pink Salt Coarse Grain, 2.2lb
Eastanbul
2.7
(3)
Add to cart
$8.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Anardana (Pomegranate)
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
Sponsored
of 50
Page 1
Page 20
Page 22
Trending now
Skip to next section
$4.39
($0.43/ounce)
Onion Powder - 10.3oz - Good & Gather™
4.9 out of 5 stars with 27 ratings
27 reviews
Add to cart
$3.39
($1.81/ounce)
Cayenne Pepper - 1.87oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 315 ratings
315 reviews
Add to cart
$2.49
($1.17/ounce)
Smoked Paprika - 2.12oz - Good & Gather™
4.7 out of 5 stars with 650 ratings
650 reviews
Add to cart
$3.39
($0.75/ounce)
Goya Minced Garlic 4.5oz
4.7 out of 5 stars with 10 ratings
10 reviews
Add to cart
Highly rated
$2.19
McCormick Meat Loaf Seasoning Mix - 1.5oz: Garlic, Onion, Paprika
4.4 out of 5 stars with 81 ratings
81 reviews
Add to cart
$1.19
($0.60/ounce)
Minced Onion - 2oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 518 ratings
518 reviews
Add to cart
$8.99
Szeged | Pride of Szeged Sweet Paprika Powder | 4 oz | Gourmet Spice | 1-Pack
4.7 out of 5 stars with 15 ratings
15 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.49
($1.10/ounce)
Badia Garlic Ground Parlsey - 5oz
4.8 out of 5 stars with 18 ratings
18 reviews
Add to cart
$4.49
Lola's Spicy Garlic & Herb Seasoning - 2.65oz
Add to cart
$1.89
($0.63/ounce)
Badia Garlic Powder - 3oz
4.8 out of 5 stars with 105 ratings
105 reviews
Add to cart
$3.79
($0.47/ounce)
Slap Ya Mama" Cajun Seasoning 8oz: With Coriander Seed, Cumin, Paprika, Dried
4.5 out of 5 stars with 25 ratings
25 reviews
Add to cart
Highly rated
$1.19
($0.45/ounce)
Onion Powder - 2.62oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 2034 ratings
2034 reviews
Add to cart
$1.19
($0.56/ounce)
Ground Paprika - 2.12oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 1029 ratings
1029 reviews
Add to cart
$2.49
($2.49/ounce)
Hidden Valley Original Ranch Salad Dressing & Seasoning Mix - 1oz: Certified Gluten-Free, Garlic, Onion
4.8 out of 5 stars with 693 ratings
693 reviews
Add to cart
$4.39
($0.43/ounce)
Garlic Powder - 10.3oz - Good & Gather™
4.6 out of 5 stars with 122 ratings
122 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.69
($0.52/ounce)
Lawry's Classic Coarse Ground Garlic Salt - 11oz: Dried Culinary Salt
4.4 out of 5 stars with 456 ratings
456 reviews
Add to cart
$3.29
($2.06/ounce)
Organic Onion Powder - 1. 6oz - Good & Gather
4.7 out of 5 stars with 303 ratings
303 reviews
Add to cart
$5.59
($2.66/ounce)
Organic Ground Garlic Powder - 2.1oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 244 ratings
244 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.59
($3.29/ounce)
Organic Paprika - 1.7oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 46 ratings
46 reviews
Add to cart
$5.59
($2.80/ounce)
Organic Cayenne Pepper - 2oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 197 ratings
197 reviews
Add to cart
Highly rated
$6.49
($3.82/ounce)
Dan-O's Italian-O Seasoning - 1.7oz: Contains Garlic, Onion, Sea Salt
4.9 out of 5 stars with 124 ratings
124 reviews
Add to cart
Highly rated
$3.49
($1.27/ounce)
Badia Spices Onion Powder - 2.75oz: Dried
4.7 out of 5 stars with 59 ratings
59 reviews
Add to cart
Highly rated
$1.59
($1.13/ounce)
Goya Sazon con Azafran 1.41oz: Garlic, Cumin, Turmeric, Saffron
4.6 out of 5 stars with 75 ratings
75 reviews
Add to cart
Highly rated
$6.49
($0.81/ounce)
Badia Season Garlic Powder 8oz: Dried Herb, Spice
4.8 out of 5 stars with 65 ratings
65 reviews
Add to cart
Get top deals, latest trends, and more.
Email address
Sign up
Privacy policy
Terms