skip to main content
skip to footer
Target New Arrivals
Halloween
Clothing, Shoes & Accessories
Home & Decor
Kitchen & Dining
Patio, Lawn & Garden
Grocery
Household Essentials
Baby
Beauty
Target Beauty Studio
Personal Care
Sports & Outdoors
Pets
Health
Wellness
School & Office Supplies
Toys & Games
Electronics & Tech
Video Games
Books, Music & Movies
Party Supplies
Gift Ideas
Gift Cards
Shop by Community
Target Optical
Deals
Clearance
New Arrivals
Back to School
College
Top Deals
Target Circle Deals
Weekly Ad
Shop Order Pickup
Shop Same Day Delivery
Registry
RedCard
Target Circle
Find Stores
Target Circle™
Target Circle™ Card
Target Circle 360™
Registry & Wish List
Weekly Ad
Find Stores
Categories
Deals
Pickup & delivery
search
cooking spices
Target
Grocery
cooking spices
Filter
Sort
Pickup
Same-day Delivery
Shipping
Shop in store
Deals
Type
Brand
Spice Type
Diet Type
New & Top Rated
Dietary Preferences
Sold by
1,000+ results
for “cooking spices”
$2.99
($0.43/ounce)
Tony Chachere's More Spice Seasoning - 7oz
Tony Chachere's
4.2
(5)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$10.29
Redmond Life Real Salt Kosher Pouch 16 oz
Redmond Life
5
(1)
Add to cart
$14.29
Bread Dipping Blend, Hanna's Gourmet
Hanna's Gourmet
Add to cart
$8.99 - $19.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Tandoori Masala, Indian 11-Spice Blend
Rani Brand Authentic Indian Foods
4.5
(2)
Add to cart
$5.19
($1.15/ounce)
Badia Crushed Red Pepper 4.5oz
Badia
4.8
(31)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$2.99
($0.09/ounce)
Old Time Sea Salt - 32oz
Hawaiian Island
5
(9)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$10.99 - $22.99
East & Else Gochugaru Korean Red Chili Pepper Flakes, Coarse Grind
EAST AND ELSE
4
(2)
Add to cart
$7.99 - $39.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Black Cardamom Pods (Kali Elachi)
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$1.99
($0.40/ounce)
Louisiana Cajun Gumbo Base - 5oz: Savory
Louisiana
4.2
(13)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$12.65
Morel Distribution Co | Dried Mugwort Herbal Tea, Estafiate Te, Artemisia Lose Leaves. 4 oz.
Morel Distribution Co., Inc.
Add to cart
$4.99
($1.00/ounce)
Fiesta Extra Fancy Chili Ancho - 5oz
Fiesta
5
(1)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$3.29
($3.29/ounce)
was
$3.69
New lower price
Shirakiku Yakinori Kiwami - 1oz
Shirakiku
4.5
(15)
SNAP EBT eligible
Add to cart
Sponsored
$4.99
($0.62/ounce)
Cajun Two-Step Original Seasoning - 8oz: Sea Salt
Kehe
5
(2)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$3.49
($1.40/ounce)
Badia Chili Powder 2.5oz: Dried, Herb, Spice
Badia
4.8
(11)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$6.99 - $21.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Mustard Seeds (Black Kali Sarson)
Rani Brand Authentic Indian Foods
5
(2)
Add to cart
$7.34 - $10.49
Snackathon Yellow Cheddar Cheese Powder, Made with Real Cheese
Snackathon
Add to cart
$3.89
($0.56/ounce)
Fiesta Season-It-All Original 7oz: Savory
Fiesta
5
(4)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$8.99 - $27.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Fenugreek (Methi) Seeds
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$3.49
($0.78/ounce)
Badia Garlic Salt - 4.5oz
Badia
4.5
(23)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$0.99
($1.98/ounce)
Badia Thyme Leaves - 0.5oz
Badia
4.3
(27)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$4.29
($4.29/ounce)
Fiesta Cinnamon Stick 1oz: Dried
Fiesta
5
(5)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$11.99
Pride Of India - Natural Tulsi Holy-Basil Herbal Tea, 3.53 oz (100gm) Whole Leaf
Pride Of India
Add to cart
$8.49
Eastanbul Himalayan Pink Salt for Grinder Refill, 12.3oz
Eastanbul
1
(1)
Add to cart
$6.99
Eastanbul Aleppo Pepper Flakes, Pure Aleppo Pepper Ground from Turkey, Pul Biber, Turkish Red Biber Flakes, 2.82oz
Eastanbul
Add to cart
Sponsored
of 50
Page 1
Page 19
Page 21
Trending now
Skip to next section
$4.39
($0.43/ounce)
Onion Powder - 10.3oz - Good & Gather™
4.9 out of 5 stars with 27 ratings
27 reviews
Add to cart
$3.39
($1.81/ounce)
Cayenne Pepper - 1.87oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 315 ratings
315 reviews
Add to cart
$2.49
($1.17/ounce)
Smoked Paprika - 2.12oz - Good & Gather™
4.7 out of 5 stars with 650 ratings
650 reviews
Add to cart
$3.39
($0.75/ounce)
Goya Minced Garlic 4.5oz
4.7 out of 5 stars with 10 ratings
10 reviews
Add to cart
Highly rated
$2.19
McCormick Meat Loaf Seasoning Mix - 1.5oz: Garlic, Onion, Paprika
4.4 out of 5 stars with 81 ratings
81 reviews
Add to cart
$1.19
($0.60/ounce)
Minced Onion - 2oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 518 ratings
518 reviews
Add to cart
$8.99
Szeged | Pride of Szeged Sweet Paprika Powder | 4 oz | Gourmet Spice | 1-Pack
4.7 out of 5 stars with 15 ratings
15 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.49
($1.10/ounce)
Badia Garlic Ground Parlsey - 5oz
4.8 out of 5 stars with 18 ratings
18 reviews
Add to cart
$4.49
Lola's Spicy Garlic & Herb Seasoning - 2.65oz
Add to cart
$1.89
($0.63/ounce)
Badia Garlic Powder - 3oz
4.8 out of 5 stars with 105 ratings
105 reviews
Add to cart
$3.79
($0.47/ounce)
Slap Ya Mama" Cajun Seasoning 8oz: With Coriander Seed, Cumin, Paprika, Dried
4.5 out of 5 stars with 25 ratings
25 reviews
Add to cart
Highly rated
$1.19
($0.45/ounce)
Onion Powder - 2.62oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 2034 ratings
2034 reviews
Add to cart
$1.19
($0.56/ounce)
Ground Paprika - 2.12oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 1029 ratings
1029 reviews
Add to cart
$2.49
($2.49/ounce)
Hidden Valley Original Ranch Salad Dressing & Seasoning Mix - 1oz: Certified Gluten-Free, Garlic, Onion
4.8 out of 5 stars with 693 ratings
693 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.69
($0.52/ounce)
Lawry's Classic Coarse Ground Garlic Salt - 11oz: Dried Culinary Salt
4.4 out of 5 stars with 456 ratings
456 reviews
Add to cart
$3.29
($2.06/ounce)
Organic Onion Powder - 1. 6oz - Good & Gather
4.7 out of 5 stars with 303 ratings
303 reviews
Add to cart
$5.59
($2.66/ounce)
Organic Ground Garlic Powder - 2.1oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 244 ratings
244 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.59
($3.29/ounce)
Organic Paprika - 1.7oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 46 ratings
46 reviews
Add to cart
$5.59
($2.80/ounce)
Organic Cayenne Pepper - 2oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 197 ratings
197 reviews
Add to cart
Highly rated
$6.49
($3.82/ounce)
Dan-O's Italian-O Seasoning - 1.7oz: Contains Garlic, Onion, Sea Salt
4.9 out of 5 stars with 124 ratings
124 reviews
Add to cart
Highly rated
$3.49
($1.27/ounce)
Badia Spices Onion Powder - 2.75oz: Dried
4.7 out of 5 stars with 59 ratings
59 reviews
Add to cart
Highly rated
$1.59
($1.13/ounce)
Goya Sazon con Azafran 1.41oz: Garlic, Cumin, Turmeric, Saffron
4.6 out of 5 stars with 75 ratings
75 reviews
Add to cart
Highly rated
$6.49
($0.81/ounce)
Badia Season Garlic Powder 8oz: Dried Herb, Spice
4.8 out of 5 stars with 65 ratings
65 reviews
Add to cart
Highly rated
$3.49
($1.99/ounce)
Badia Grand Pepper Cayenne - 1.75oz: Dried
4.8 out of 5 stars with 51 ratings
51 reviews
Add to cart
Get top deals, latest trends, and more.
Email address
Sign up
Privacy policy
Terms