Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

corn crackers

298 results for “corn crackers”

Wheat Thins Reduced Fat Crackers

4.7(1051)
Loved for: versatile pairing
SNAP EBT eligible

Club Minis Cinnamon Sugar - 11oz: No High Fructose Corn Syrup

$3.99($0.36/ounce)
4.2(48)
Loved for: addictive flavor
SNAP EBT eligible

Parmesan Baked Cheese Crisp - 2.12oz - Good & Gather™

$3.39($1.60/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.3(797)
Loved for: high protein
SNAP EBT eligible

Firehook Crackers Rosemary & Sea Salt - 5.5oz

$6.19
reg $6.99
Sale

Soup and Oyster Crackers - 9oz - Market Pantry™

$1.69($0.19/ounce)
Market PantryOnly at target
4.6(1857)
Loved for: great for soups
SNAP EBT eligible

Ritz Crackers Original Crackers

4.8(3204)
Loved for: crisp texture
SNAP EBT eligible

Wasa Sourdough Crispbread - 9.7oz

$3.99
4.1(58)
Loved for: crunchy texture
SNAP EBT eligible

Annie's Organic Cheddar Bunnies Baked Snack Crackers - 7.5oz

$4.99($0.67/ounce)
4.6(1493)
Loved for: organic ingredients
SNAP EBT eligible

Sponsored

Club Snack Stacks Crackers Original - 12.5oz/6ct

$3.99($0.32/ounce)
was $4.59
New lower price
4.7(1612)
Loved for: buttery flavor
SNAP EBT eligible

cadootz Ranch Crackers - 4.23oz

$5.99

Annie's Organic Cheddar Bunnies Baked Snack Crackers - 12oz/12pk

$8.49($0.71/ounce)

Toasted Crackers 13.7oz - Market Pantry™

$2.89($0.21/ounce)
Market PantryOnly at target
4.5(2192)
Loved for: buttery flavor
SNAP EBT eligible

Ritz Cracker Sandwiches with Cheese

$4.19 - $8.49
Lower price on select items
Buy 2 for $7 Ritz cracker sandwiches on select items
4.6(769)
Loved for: convenient packaging
SNAP EBT eligible

Premium Original Saltine Crackers Lunch Snacks - 16oz

$3.99($0.25/ounce)
4.7(2754)
Loved for: great crunch
SNAP EBT eligible

Mini Everything Bagel Sandwich Crackers - 7.05oz - Good & Gather™

Mary's Gone Crackers Gluten Free Super Seed Everything - 4oz

$4.59($1.15/ounce)
4.5(80)
Loved for: healthy ingredients
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Corn crackers are typically made from corn combined with other grains such as rice or rice flour and corn masa, and are often simply seasoned with sea salt.

Corn crackers are commonly baked or toasted to produce a thin, crisp texture.

They’re often served with dips or toppings and used alongside soups, salads, and sandwiches as a light snack or party item.

Packaging often highlights the absence of certain additives—for example, statements such as “no high‑fructose corn syrup” and “no artificial colors or flavors” are commonly noted.

Some varieties draw on traditional corn flatbreads or arepa‑style recipes, while others incorporate tropical or island flavors such as coconut.

Get top deals, latest trends, and more.