Target New ArrivalsHalloweenChristmasGift IdeasClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

edamame beans

209 results for “edamame beans”

Goodles Protein Pasta Coiled Again - 8oz

Sturdy Sauce High Protein Marinara Pasta Sauce - 17oz

$11.99($0.71/ounce)

Osem Israeli Pearl Couscous - 8.8oz

$3.99($0.45/ounce)

Forest to Fork Shiitake Mushroom - 4oz

$3.99($1.00/ounce)

Ben's Original Ready Rice Rice Pilaf Microwavable Pouch - 8.8oz

$2.29($0.26/ounce)
4.5(272)
Loved for: quick cooking time
SNAP EBT eligible

Kikkoman Ponzu Citrus Seasoned Dressing & Sauce 10oz: Keto Certified, Dairy-Free

Sturdy Sauce High Protein Sweet Basil Pasta Sauce - 17oz

$11.99($0.71/ounce)
4.3(863)
Loved for: high protein content
SNAP EBT eligible

Phillips Salt & Pepper Calamari - - 10oz: Wild Caught

Hellman's Chipotle Mayonnaise Mild Spread & Dressing - 11.5oz

$4.49($0.39/fluid ounce)
4.6(155)
Loved for: creamy texture
SNAP EBT eligible

Birds Eye Stir-Fry Veggies and Sauce Teriyaki - 15oz

$3.39($0.23/ounce)
4(143)
Loved for: quick meal prep
SNAP EBT eligible

Head Country Bar-B-Q Sauce Original - 20oz

$3.69($0.18/ounce)

Best Foods Chipotle Mayonnaise Mild Spread & Dressing - 11.5oz: Contains Egg

Sponsored

Kewpie Deep-Roasted Sesame Dressing and Marinade - 12 fl oz

$5.49($0.46/fluid ounce)
4.2(23)
Loved for: creamy texture
SNAP EBT eligible

Kinder's Gold Label Chipotle Pineapple BBQ Sauce - 15.5oz

$6.19
4.7(21)
Loved for: great on meats
SNAP EBT eligible

Kinder's Gold Label Bourbon Apple BBQ Sauce - 15.5oz

Carbone Four Cheese Sauce - 24oz

$8.49($0.35/ounce)

Primal Kitchen Garlic Aioli Mayo - 8.5oz

$5.39($0.63/ounce)
reg $6.19
Sale
4.1(24)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Tenayo Al Pastor BBQ Sauce - 14.5oz

$6.99($0.48/ounce)
4.5(72)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Sturdy Sauce High Protein Garlic Herb Pasta Sauce - 17oz

MAYA KAIMAL Yellow Lentil Tomato and Garlic Everyday Dal - 10oz

Makoto Yum Yum Sauce - 9 fl oz

$4.99($0.55/fluid ounce)
4.4(10)
SNAP EBT eligible

Kinder's Gluten Free Gold Label Founder's Reserve BBQ Sauce - 15.5oz

$6.19

Melinda's Black Truffle Hot Sauce

$1.00 - $5.29
4.2(134)
Loved for: unique flavor
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Typical nutrition highlights per serving include about 13–14 grams of protein, roughly 120–130 calories, around 6 grams of fiber, and low net carbs (about 2–3 grams). Packaging also often notes attributes like non-GMO, gluten-free, vegan, and kosher.

Frozen edamame often uses steam-in-bag packaging and includes microwave-in-bag instructions (for example, microwave the unopened bag as directed). Package notes commonly warn not to puncture the bag and give positioning and timing guidance for quick microwave preparation.

Listed countries of origin include the United States, China, and Thailand (some product listings combine China and Thailand).

The product listings show net weights of 4 Ounces, 10 Ounces, and 12 Ounces across the available items.

Suggested uses include grab-and-go snacking, salad or meal toppers, trail-mix ingredient, lunchbox or school snack, and gym or office snacks — essentially any situation where a crunchy, portable snack is desired.

Get top deals, latest trends, and more.