Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

guacamole chip

1,000+ results for “guacamole chip”

Osem Bissli Pizza 2.5oz

$1.19($0.48/ounce)
was $1.49
New lower price
4.1(27)
SNAP EBT eligible

Siete 5oz Lime Tortilla Chips + 5oz Sea Salt Tortilla Chips + 5oz Nacho Chips

$13.08
Value Bundle
$13.77 when purchased separately

SOL Ripe Plantain Chips - 2.5oz: Gluten-Free

$1.49($0.60/ounce)

Golden Flake Thin & Crispy Potato Chips - 8oz

$3.99
4.6(149)
Loved for: unique flavors
SNAP EBT eligible

Better Made Snack Foods Corn Pops - 6oz: Gluten-Free

Snyder of Berlin Original Potato Chips - 8oz

$3.99($0.50/ounce)
4.2(80)
Loved for: bbq flavor
SNAP EBT eligible

Golden Flake Mesquite BBQ Potato Chips - 7.5oz

$3.99($0.53/ounce)
4.6(149)
Loved for: unique flavors
SNAP EBT eligible

Zapp's New Orleans Kettle Style Regular Flavor Potato Chips - 8oz: Gluten-Free

$2.69($0.34/ounce)

Sponsored

Pirate's Booty Aged Chips White Cheddar Puffs Snack Multipack Pokemon - 9oz/18ct

$10.59($1.18/ounce)
Pirate's BootyOnly at target
4.6(35)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

Chifles Plantain Strips Original - 12oz: Gluten-Free, Vegan

Mikesell's Groovy Potato Chips - 8oz

Frito-Lay Variety Pack Classic Mix - 10ct

$6.19($0.62/ounce)
Select items on sale
4.7(4431)
Loved for: great variety
SNAP EBT eligible

Better Made Special Wavy Potato Chips - 9oz: Gluten-Free

Golden Flake BBQ Pork Skins - 3oz

$2.19($0.55/ounce)
4.3(87)
Loved for: satisfying crunch
SNAP EBT eligible

Flock Chicken Skin Crisps Hattie B's - 2.5oz

Snyder's of Hanover Pretzel Pieces Peanut Butter Filled - 10oz: Mild Spice Level

$3.89($0.39/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Tortilla chips for guacamole commonly come from yellow, white, or blue corn and in several styles: thin/cantina chips, bite-size rounds, organic varieties, and versions made with added seeds.

Reviews and product descriptions commonly note crunchy or crisp textures. Some chips are thin or paper-thin (which can limit heavy piling of guac) while others are described as sturdy or thick enough for confident scooping.

Common bag sizes mentioned include 11 oz, 12 oz, 13 oz, and 15 oz.

Many product descriptions explicitly recommend pairing the chips with guacamole, salsa, or queso—often using phrases like “pairs perfectly” or noting the chips are great for scooping freshly made guac and salsas.

Several listings emphasize they contain no preservatives, no artificial flavors or colors, and avoid artificial sweeteners or high‑fructose corn syrup. Some also advertise no added sugar.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.