Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

hungarian paprika

226 results for “hungarian paprika”

Black Peppercorn Grinder - 1.8oz - Good & Gather™

$4.79($2.66/ounce)

Goya Sazon con Azafran 1.41oz: Garlic, Cumin, Turmeric, Saffron

Louisiana Fish Fry Cajun Etouffée Mix - 2.65oz: With Paprika

Badia Paparika 2oz: Gluten-Free, Dried

$3.49($1.75/ounce)

Zatarain's Shrimp & Crab Boil Seasoning - 4 fl oz: Dried, Paprika

Umami Seasoning Blend - 2.65oz - Good & Gather™

$2.59($0.98/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.5(354)
Loved for: versatile seasoning
SNAP EBT eligible

Osem Israeli Pearl Couscous - 8.8oz

$3.99($0.45/ounce)

Mizkan Mirin Sweet Cooking Seasoning - 12 fl oz

Badia Gluten Free Complete Seasoning - 12oz

$6.99($0.58/ounce)

Steak Grilling Spice - 3.4oz - Good & Gather™

$1.69($0.50/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.6(101)
SNAP EBT eligible

Kikkoman Ponzu Citrus Seasoned Dressing & Sauce 10oz: Keto Certified, Dairy-Free

Sponsored

Cinnamon - 9oz - Good & Gather™

$6.39($0.71/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.8(47)
SNAP EBT eligible

Litehouse Freeze-Dried Parsley - 0.3oz

$4.99($16.63/ounce)

Badia Oregano Whole - .5oz: Gluten-Free

$3.49($6.98/ounce)

Osem Mini Mandel Croutons 14.1oz

$4.89($0.35/ounce)
4.5(29)
Loved for: great crunch
SNAP EBT eligible

Badia Spices Onion Powder - 2.75oz: Dried

$3.49($1.27/ounce)

McCormick Spicy Vodka Sauce Seasoning Mix - 1oz

Watkins Gluten-Free All Natural Original Gourmet Baking Vanilla Extract - 11 fl oz

$12.29($1.12/fluid ounce)

Watkins Almond Extract - 2oz

$3.89($1.95/fluid ounce)
4.7(142)
Loved for: strong flavor
SNAP EBT eligible

Divina Olives Stuffed with Blue Cheese - 7.8oz

$4.89($0.63/ounce)
reg $6.99
Sale

Poultry Seasoning - 4oz - Good & Gather™

$2.89($0.72/ounce)

Spice World Original Italian Pesto - 6.7oz

$3.99($0.60/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Most sweet Hungarian paprika is sold ground or powdered and is described as having a fine, smooth texture when milled.

Most listings describe sweet Hungarian paprika as mild or non-spicy, with little or no heat compared with hot paprika.

Listings commonly highlight airtight jars, sealed packaging, resealable pouches, and moisture‑barrier bulk bags to preserve freshness and prevent moisture.

Many products list a single ingredient—100% ground or pure sweet paprika—and some explicitly state no additives or fillers and no artificial flavors or preservatives.

Paprika is described as a vibrant or rich red and is said to add a bright, appetizing color to dishes and garnishes.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.