Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

pasta sauce large

222 results for “pasta sauce large”

Pasta Too Original Tomato Sauce - 26oz

$7.99($0.31/ounce)

Tuttorosso Tomato Sauce - 28oz

$1.99($0.07/ounce)

Yo Mama's Foods Low-Sodium & Low-Carb Keto Marinara Pasta Sauce 3pk / 25oz

$23.99($0.96/ounce)

Monte's Original Tomato Sauce - 24oz

$8.99($0.37/ounce)
4.7(56)
Loved for: authentic flavor
SNAP EBT eligible

Pasta Too Vodka Sauce - 26oz

$8.99($0.35/ounce)

Noodo Smooth Tomato Pasta sauce - 16 oz

$9.99
NoodoNew at target
5(2)
SNAP EBT eligible

Bertolli Mushroom Alfredo Sauce with Portobello Mushrooms - 15oz

Red Pesto - 6.7oz - Good & Gather™

$2.99
4.3(45)
Loved for: versatile use
SNAP EBT eligible

Bertolli d'italia Four Cheese 16.9oz

$4.99($0.30/ounce)

Sponsored

Ragu Roasted Garlic Parmesan Sauce - 16oz

$2.49($0.16/ounce)
4.6(185)
Loved for: versatile for recipes
SNAP EBT eligible

A-Sha Hello Kitty Spicy Cup Noodle Soup -  2.29oz

$3.00($1.31/ounce)

Carbone Roasted Garlic Alfredo Sauce - 15oz

$8.49($0.57/ounce)
4.6(98)
Loved for: rich flavors
SNAP EBT eligible

Noodo Smooth Vodka Pasta Sauce - 16 oz

$9.99
NoodoNew at target
5(2)
SNAP EBT eligible

Knorr Pasta Sauce Mix Pesto - 0.5oz

$1.99($3.98/ounce)
4.4(121)
Loved for: easy to prepare
SNAP EBT eligible

Sonoma Gourmet Organic Vodka & Cream Pasta Sauce - 25oz

Michael's of Brooklyn Marinara Sauce - 32oz

Rummo Spaghetti Pasta - 16oz

$3.89($0.24/ounce)

Pasta Too Meat Flavored Roasted Pork Sauce - 26oz

$7.99($0.31/ounce)

Kikkoman Ponzu Citrus Seasoned Dressing & Sauce 10oz: Keto Certified, Dairy-Free

Rummo Rigatoni Pasta - 16oz

$3.89($0.24/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Refrigerate the jar after opening to maintain freshness.

Yes. Some large sauces are offered in special formulas or with ingredient exclusions—for example, versions without onions or garlic—and are labeled to indicate gluten-free or dairy-free formulations.

Many large pasta sauces are sold in 24-ounce or 25-ounce jars.

Most large sauces are sold ready to use or as prepared heat-and-serve sauces.

They’re commonly used for pasta dishes and are also recommended for chicken Parmesan, meatballs, pizza, and other quick meals that use ready-to-serve sauce.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.