Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

ready to heat soup

324 results for “ready to heat soup”

Campbell's Italian Style Wedding Soup - 16.1oz: Good Source of Fiber

$2.49
reg $3.19
Sale

Campbell's Condensed Family Size Cream of Chicken Soup - 22.6oz

Campbell's Condensed Tomato Bisque Soup - 11oz: No Artificial Colors, No High Fructose Corn Syrup

Frozen Thai-Inspired Seasoned Vegetable Blend - 12oz - Good & Gather™

$3.19($0.27/ounce)

Full Size Corn Dogs - Frozen - 42.72oz/16ct - Market Pantry™

Sponsored

Southwest-Style Burrito Bowl Frozen Veggie Blend - 12oz - Good & Gather™

$3.19($0.27/ounce)

Campbell's Condensed Family Size Cream of Mushroom Soup - 22.6oz

$2.99($0.13/ounce)
4.8(1072)
Loved for: versatile ingredient
SNAP EBT eligible

Rosemary Chicken Salad - 12oz - Good & Gather™

$5.99($0.50/ounce)
Good & GatherOnly at target
3.9(443)
SNAP EBT eligible

Campbell's Condensed Healthy Request Cream of Celery Soup - 10.5oz

$2.19($0.21/ounce)

Campbell's Chunky Hearty Beef Barley Soup - 18.8oz: No High Fructose Corn Syrup

$2.49($0.13/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Ready-to-heat soups commonly come in single‑serve and multi‑serve containers. In these examples net weights range from about 14.5 ounces (single‑serve) up to 32 ounces (multi‑serve).

Serving counts vary by container size. In these examples a 19‑oz can provides about two servings, while a 32‑oz carton provides about four servings.

Common packaging formats shown here are metal cans, cartons (including resealable cartons), and microwaveable cups.

In these examples vegetable content per serving ranges from about 1/2 cup to 3/4 cup of vegetables.

Products in this set instruct storing the soup in the refrigerator or freezer until you are ready to prepare it—follow the package for the recommended storage state.

Leftovers should be refrigerated promptly or discarded, following the product's storage and reuse instructions on the package.

Protein information is inconsistent across these examples: one bone-broth item lists 9 grams of protein per serving, while several soups note the inclusion of chicken without providing gram amounts.

Get top deals, latest trends, and more.