Target New ArrivalsHalloweenChristmasGift IdeasClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

uncured salami

201 results for “uncured salami”

Cubed Salami Snack Cup - 6oz

Applegate Organic Uncured Black Forest Ham - 6oz

$7.99($1.33/ounce)

Uncured Black Forest Ham Ultra-Thin Deli Slices - 16oz - Good & Gather™

$6.29($0.39/ounce)

Columbus Entertaining Meat Tray - 12oz: Cured

Samyang Tangle Creamy Mushroom Pasta Bowl - 3.7oz

Boar's Head Gluten Free Hard Salami Pouch - 5oz

$5.29($1.06/ounce)

A-Sha Foods USA Zimm's Miso Noodle Soup - 3.28oz

Hormel Cup & Crisp Pepperoni - 5oz

$4.69($0.94/ounce)

Sponsored

Applegate Natural Prosciutto - 3oz

$6.49($2.16/ounce)

Sturdy Sauce High Protein Garlic Herb Pasta Sauce - 17oz

Samyang Buldak Birria Spicy Ramen - 22.9oz/5ct

True Story Single Serve Uncured Ham Snack - 1.25oz

$1.99($1.59/ounce)

Kretschmer Hard Salami Stick Deli Sliced - price per lb

$9.99/lb($0.62/ounce)

Laoban Scallion Vegan Pancakes - 21oz

4.6(226)
Loved for: convenient
SNAP EBT eligible

Smash Kitchen Organic Yellow Mustard - 20oz

$3.69
4.8(191)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Columbus Applewood Smoked Uncured Ham - 6oz

Kretschmar Genoa Salami - Deli Sliced - price per lb

$9.99/lb($0.62/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Common package sizes range from small snacker-style packs of about 2.25 ounces to larger deli/log packs around 7 ounces. Typical formats include single-serve snack packs and larger deli-style packages or whole logs.

Many uncured salami options state they contain no artificial preservatives and no added nitrites or nitrates. Some products note that naturally occurring nitrites/nitrates may be present due to ingredients like sea salt or cultured celery powder.

Some uncured salami packages advise keeping the product refrigerated. At least one listing specifies maintaining refrigeration below 40°F. Always follow the storage instructions printed on the product label.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.