skip to main content
skip to footer
Target New Arrivals
Halloween
Clothing, Shoes & Accessories
Home & Decor
Kitchen & Dining
Patio, Lawn & Garden
Grocery
Household Essentials
Baby
Beauty
Target Beauty Studio
Personal Care
Sports & Outdoors
Pets
Health
Wellness
School & Office Supplies
Toys & Games
Electronics & Tech
Video Games
Books, Music & Movies
Party Supplies
Gift Ideas
Gift Cards
Shop by Community
Target Optical
Deals
Clearance
New Arrivals
Back to School
College
Top Deals
Target Circle Deals
Weekly Ad
Shop Order Pickup
Shop Same Day Delivery
Registry
RedCard
Target Circle
Find Stores
Target Circle™
Target Circle™ Card
Target Circle 360™
Registry & Wish List
Weekly Ad
Find Stores
Categories
Deals
Pickup & delivery
search
cooking spices
Target
Grocery
cooking spices
Filter
Sort
Pickup
Same-day Delivery
Shipping
Shop in store
Deals
Type
Brand
Spice Type
Diet Type
New & Top Rated
Dietary Preferences
Sold by
1,000+ results
for “cooking spices”
$14.00 - $19.00
Black Cardamom Pods
Aiva Products
Add to cart
$17.29
Juniper Berries, Hanna's Gourmet
Hanna's Gourmet
Add to cart
$7.99
Eastanbul Ground Anise, Anise Seeds Powder, Aniseed, 5.64oz
Eastanbul
Add to cart
$8.99 - $19.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Himalayan Pink Salt
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$9.99
Eastanbul Rainbow Peppercorns for Grinder Refill, Peppercorn Medley, 4.9oz
Eastanbul
4
(1)
Add to cart
$20.29
Pepper Green Whole, Hanna's Gourmet
Hanna's Gourmet
Add to cart
$8.99 - $12.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Chia Seeds
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$14.99 - $34.00
Aiva Green Cardamom Pods (Hari Elaichi)
Aiva Products
Add to cart
$17.05
Morel Distribution Co | Chile Powder Trio. Ancho Powder, Chipotle Powder, Guajillo Powder. (3 pack) 12 oz Total.
Morel Distribution Co., Inc.
Add to cart
$117.99
Redmond Life Real Salt Fine Bag 25 lb
Redmond Life
5
(1)
Add to cart
$9.99 - $15.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Kashmiri Chilli Whole (Deggi Mirch, Low Heat)
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$34.95
reg
$49.95
Sale
Nutricost Pantry Togarashi Seasoning Powder (2 LB) - Spicy Japanese 7 Spice Blend, Vegan-Friendly, GMO-Free, Gluten-Free
Nutricost
Add to cart
Sponsored
$10.35
Morel Distribution Co | Dried Ancho Chile Peppers, Chili Ancho 4 oz
Morel Distribution Co., Inc.
1
(1)
Add to cart
$17.90
reg
$18.55
Sale
Hoja Santa Yerba Santa Leaf Leaves Herb Herbal Tea Mexican pepperleaf: 4 oz.
Morel Distribution Co., Inc.
Add to cart
$1.99
($0.75/ounce)
Louisiana Fish Fry Cajun Etouffée Mix - 2.65oz: With Paprika
Louisiana
4.7
(7)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$13.29
Meat Tenderizer, Hanna's Gourmet
Hanna's Gourmet
Add to cart
$12.99 - $16.00
Cinnamon Stick Round
Aiva Products
Add to cart
$8.39
Snackathon Furikake Rice Seasoning, Kimchi Flavored, 1.76 oz Jar
Snackathon
Add to cart
$10.45
Morel Distribution Co | Dried Guajillo Chili Pepper / Chile Guajillo: 4 oz
Morel Distribution Co., Inc.
1
(1)
Add to cart
$31.99
Dried Whole Bay Leaves By It’s Delish – 3.5 Oz Jumbo Reusable Container
It's Delish
Add to cart
$2.29
($2.29/ounce)
Fiesta Chili de Arbol - 1oz: Gluten-Free, Allspice
Fiesta
5
(4)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$3.99
($5.32/ounce)
Organic Mint - 0.75oz Package: Grated, Peppermint, Organic Certified
3.3
(4)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$8.99 - $30.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Kalonji (Black Seed, Nigella Sativa) Seeds
Rani Brand Authentic Indian Foods
5
(2)
Add to cart
$64.75
Morel Distribution Co | Corn Husks for Tamales, Hojas de Tamal Natural. 5 Lbs
Morel Distribution Co., Inc.
5
(1)
Add to cart
Sponsored
of 50
Page 1
Page 24
Page 26
Trending now
Skip to next section
$4.39
($0.43/ounce)
Onion Powder - 10.3oz - Good & Gather™
4.9 out of 5 stars with 27 ratings
27 reviews
Add to cart
$3.39
($1.81/ounce)
Cayenne Pepper - 1.87oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 315 ratings
315 reviews
Add to cart
$2.49
($1.17/ounce)
Smoked Paprika - 2.12oz - Good & Gather™
4.7 out of 5 stars with 650 ratings
650 reviews
Add to cart
$3.39
($0.75/ounce)
Goya Minced Garlic 4.5oz
4.7 out of 5 stars with 10 ratings
10 reviews
Add to cart
Highly rated
$2.19
McCormick Meat Loaf Seasoning Mix - 1.5oz: Garlic, Onion, Paprika
4.4 out of 5 stars with 81 ratings
81 reviews
Add to cart
$1.19
($0.60/ounce)
Minced Onion - 2oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 518 ratings
518 reviews
Add to cart
$8.99
Szeged | Pride of Szeged Sweet Paprika Powder | 4 oz | Gourmet Spice | 1-Pack
4.7 out of 5 stars with 15 ratings
15 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.49
($1.10/ounce)
Badia Garlic Ground Parlsey - 5oz
4.8 out of 5 stars with 18 ratings
18 reviews
Add to cart
$4.49
Lola's Spicy Garlic & Herb Seasoning - 2.65oz
Add to cart
$1.89
($0.63/ounce)
Badia Garlic Powder - 3oz
4.8 out of 5 stars with 105 ratings
105 reviews
Add to cart
$3.79
($0.47/ounce)
Slap Ya Mama" Cajun Seasoning 8oz: With Coriander Seed, Cumin, Paprika, Dried
4.5 out of 5 stars with 25 ratings
25 reviews
Add to cart
Highly rated
$1.19
($0.45/ounce)
Onion Powder - 2.62oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 2034 ratings
2034 reviews
Add to cart
$1.19
($0.56/ounce)
Ground Paprika - 2.12oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 1029 ratings
1029 reviews
Add to cart
$2.49
($2.49/ounce)
Hidden Valley Original Ranch Salad Dressing & Seasoning Mix - 1oz: Certified Gluten-Free, Garlic, Onion
4.8 out of 5 stars with 693 ratings
693 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.69
($0.52/ounce)
Lawry's Classic Coarse Ground Garlic Salt - 11oz: Dried Culinary Salt
4.4 out of 5 stars with 456 ratings
456 reviews
Add to cart
$3.29
($2.06/ounce)
Organic Onion Powder - 1. 6oz - Good & Gather
4.7 out of 5 stars with 303 ratings
303 reviews
Add to cart
$5.59
($2.66/ounce)
Organic Ground Garlic Powder - 2.1oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 244 ratings
244 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.59
($3.29/ounce)
Organic Paprika - 1.7oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 46 ratings
46 reviews
Add to cart
$5.59
($2.80/ounce)
Organic Cayenne Pepper - 2oz - Good & Gather™
4.8 out of 5 stars with 197 ratings
197 reviews
Add to cart
Highly rated
$6.49
($3.82/ounce)
Dan-O's Italian-O Seasoning - 1.7oz: Contains Garlic, Onion, Sea Salt
4.9 out of 5 stars with 124 ratings
124 reviews
Add to cart
Highly rated
$3.49
($1.27/ounce)
Badia Spices Onion Powder - 2.75oz: Dried
4.7 out of 5 stars with 59 ratings
59 reviews
Add to cart
Highly rated
$1.59
($1.13/ounce)
Goya Sazon con Azafran 1.41oz: Garlic, Cumin, Turmeric, Saffron
4.6 out of 5 stars with 75 ratings
75 reviews
Add to cart
Highly rated
$6.49
($0.81/ounce)
Badia Season Garlic Powder 8oz: Dried Herb, Spice
4.8 out of 5 stars with 65 ratings
65 reviews
Add to cart
Highly rated
$3.49
($1.99/ounce)
Badia Grand Pepper Cayenne - 1.75oz: Dried
4.8 out of 5 stars with 51 ratings
51 reviews
Add to cart
Get top deals, latest trends, and more.
Email address
Sign up
Privacy policy
Terms