Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

fried cheese sticks

340 results for “fried cheese sticks”

Crystal Farms Light String Cheese - 20oz/24ct

$7.89($0.39/ounce)

Betty Crocker Sliced Au Gratin Potatoes - 4oz: No High Fructose Corn Syrup

$2.29($0.57/ounce)

Boursin Shallot & Chive Cheese - 5.2oz

$5.79($1.11/ounce)

Pirate's Booty Aged White Cheddar Cheese Puffs - 1oz: Gluten-Free

Boulder Canyon Avo Oil Hickory BBQ Potato Chips - 5.25oz

$4.69
4.6(916)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Three Bridges Cheddar and Chive Potato Bakes - 4.6oz

$3.99($0.87/ounce)
4.3(240)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Stouffer's Fried Chicken Meal Dinner - 8.875oz: High Protein, No Preservatives

$3.59($0.40/ounce)

Checkers Frozen Crispy Frozen Seasoned Fries - 28oz

$5.19($0.19/ounce)
4.6(1121)
Loved for: perfect seasoning
SNAP EBT eligible

Hillshire Snacking Wine Infused Salame Cheese and Crackers Small Plate - 2.76oz

$2.99($1.08/ounce)

Sponsored

InnovAsian Vegetable Fried Rice - 18oz

$4.79($0.27/ounce)

Field Roast Chao Cheese Creamy Original - 7oz: Vegan

Snyder's of Hanover Pretzel Sticks

$3.89
4.7(1791)
Loved for: crunchy texture
SNAP EBT eligible

Crystal Farms String Cheese - 10oz: No Artificial Flavors

$4.49($0.45/ounce)
4.7(184)
Loved for: rich flavor
SNAP EBT eligible

Columbus Charcuterie Tasting Board - 12.5oz

$15.39($1.23/ounce)

Tropical Cheese Queso Blanco De Freir Cheese - 10oz

$4.89($0.41/ounce)

Utz Cheese Balls Barrel - 23oz

$5.91($0.26/ounce)
reg $7.39
Sale
4.5(451)
Loved for: cheesy flavor
SNAP EBT eligible

Kinder's Original Recipe Crispy Fries - 18oz

$5.29
4.5(208)
Loved for: crispy texture
SNAP EBT eligible

Cheddar Cheese & Beef Sausage Protein Pack Quick Bite - 4.5oz/3ct - Good & Gather™

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Frozen mozzarella sticks are most commonly prepared in a conventional oven, an air fryer, or by deep-frying. Follow the package directions for appliance-specific times and temps, and preheat your oven/air fryer or oil before cooking.

Yes. There are plant-based/non-dairy (vegan) mozzarella-style sticks as well as certified gluten-free and other allergen-free cheese stick options available.

Typical cheese stick servings reported in these listings range about 50–80 calories and roughly 5–6 grams of protein per serving.

Many string cheese products are individually wrapped to keep each stick fresh and portable, making them easy to pack as single-serving snacks.

Common options include ready-to-eat string cheese sticks, frozen breaded mozzarella sticks (sold as oven/air-fryer or deep-fry appetizers), and alternative versions such as plant-based/non-dairy or certified gluten-free frozen sticks.

Get top deals, latest trends, and more.