Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

potatoes yams

208 results for “potatoes yams”

Ore-Ida Gluten Free Tater Tots Seasoned Shredded Potatoes - 32oz

$4.89($0.15/ounce)
4.7(1468)
Loved for: crispy texture
SNAP EBT eligible

Red Potatoes - 3lb Bag

$3.69($1.23/ounce)
Only at target
4.2(42)
SNAP EBT eligible

Russet Potato - 5lb Bag

$4.69
New at target
3.6(15)
SNAP EBT eligible

Fresh Sweet Potato Chunks - 15oz

$4.99($0.33/ounce)
3.3(16)
SNAP EBT eligible

Birds Eye Oven Roasters Red Potatoes & Onions - 15oz

$3.39($0.23/ounce)
4(255)
Loved for: flavorful taste
SNAP EBT eligible

Baby Gold Potatoes - 1.5lbs - Good & Gather

$4.39($0.18/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.6(1390)
SNAP EBT eligible

Birds Eye Shredded Sweet Potatoes with Broccoli & Cauliflower - 10oz

Crazy Short Cut Sweet Potato Chunks - 20oz

$4.99($0.25/ounce)

Tasteful Selections Sunburst Blend Nibbles - 16oz

$3.99($0.25/ounce)
was $4.39
New lower price

Alexia Frozen Dill Pickle Seasoned Fries - 20oz

$5.99
4.1(39)
Loved for: dill pickle flavor
SNAP EBT eligible

Betty Crocker Sliced Au Gratin Potatoes - 4oz: No High Fructose Corn Syrup

$2.29($0.57/ounce)

Sponsored

Fresh Baby Red Potatoes - 1.5lbs - Good & Gather™

$4.39($0.18/ounce)

Frozen Cheesy Risotto-Style Cauliflower Rice - 12oz - Good & Gather™

$4.69($0.39/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.5(355)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

Yukon Gold Mashed Potatoes - 24oz - Good & Gather™

$3.99($0.17/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.3(1343)
Loved for: homemade taste
SNAP EBT eligible

Dr. Praeger's Frozen Gluten Free Sweet Potato Littles - 10oz

$4.69($0.47/ounce)

Idahoan Gluten Free Baby Reds Mashed Potatoes - 4.1oz: Wheat Free, Plant-Based

$1.59($0.39/ounce)
was $1.69
New lower price

Idahoan Gluten Free Buttery Homestyle Microwavable Mashed Potato Cups - 6oz/4ct: Wheat Free, Plant-Based

Simply Potatoes Gluten Free Shredded Hash Browns - 20oz

$2.99($0.15/ounce)
4.6(991)
Loved for: convenient preparation
SNAP EBT eligible

Idahoan Gluten Free Original Mashed Potatoes - 13.75oz

$2.59($0.19/ounce)
4.6(723)
Loved for: easy to prepare
SNAP EBT eligible

Idahoan Gluten Free Butter & Herb Mashed Potatoes - 4oz: Wheat Free, Plant-Based

$1.59($0.40/ounce)
was $1.69
New lower price

Ore Ida Star Tater Tots - 28oz

$4.89
4.9(373)
Loved for: crispy texture
SNAP EBT eligible

Sponsored

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.