Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

spicy pickle chips

1,000+ results for “spicy pickle chips”

Rold Gold Tiny Twists Pretzels - 16oz

$3.99($0.25/ounce)
4.8(1340)
Loved for: perfectly salted
SNAP EBT eligible

Quest Nutrition Tortilla Style Protein Chips - Nacho

Pringles Snack Cups Original Potato Crisps Multipack - 8oz/12ct

Drizzilicious Rice Cake Birthday Cake - 0.74oz

$0.99
4.6(199)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Fritos Original Corn Chips - 9.25oz

4.7(1632)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Pringles Snack Stacks BBQ Flavored Potato Crisps Chips - 5.5oz

Sponsored

Tostitos Original Restaurant Style Tortilla Chips

$4.59 - $6.69
Buy 2 for $11 chips & dips
+ 1 deal
4.7(3148)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Snack Factory Pretzel Crisps Original Snacks - 10oz/10ct

Santitas White Corn Tortilla Chips - 11oz: Gluten-Free, No Preservatives

Graza Extra Virgin Olive Oil and Sea Salt Potato Chips Bag - 5.5oz

LesserEvil Real Organic Cheddar Spaceballs - 7oz

$4.59($0.66/ounce)
4.4(217)
Loved for: clean ingredients
SNAP EBT eligible

Ruffles Original Flavor Ridged Potato Chips - 8.5oz: Gluten-Free

Hippeas Groovy White Cheddar Puffs - 4oz: Certified Gluten-Free, Vegan

$3.49($0.87/ounce)

Fritos Honey BBQ Twists Corn Chips - 9.25oz

4.7(1125)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Most product descriptions and customer reviews emphasize a crisp, crunchy texture — a firm, satisfying bite. Reviewers commonly describe these snacks as very crunchy or crisp.

Spicy pickle chips are often used on burgers and sandwiches, added to salads, served as a side, or eaten straight from the bag. Common pairings include veggie trays, creamy dips, and an extra splash of hot sauce for more heat.

Many listings note these products are sold in the refrigerated section and should be kept chilled after purchase. To preserve texture and flavor, follow the package storage instructions — most recommend refrigeration.

Heat levels vary by product: some are described as mildly spicy or noticeably hot, while others advertise extra-hot or “blazing” flavors using peppers like habanero. Reviews typically report a pronounced heat that many find enjoyable rather than overwhelming.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.