Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

tater toys

1,000+ results for “tater toys”

Hot Calabrese, Asiago Cheese Cubes, Crostini Crackers - 2.7oz - Good & Gather™

$2.79($1.03/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.1(253)
Loved for: asiago cheese flavor
SNAP EBT eligible

10" Capybara Stuffed Animal - Gigglescape™

$10.00
GigglescapeOnly at target
4.9(106)
Loved for: great quality

Wow Bao Chicken Stir Fry Mini Buns - 8oz/8ct

$6.99
4.5(42)
Loved for: quick preparation
SNAP EBT eligible

PAW Patrol Shaped Tots - 24oz

$5.19($0.22/ounce)

JonnyPops Orange Cream Minis Pops - 6.72 fl oz/6ct

$4.89
4.7(72)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

Cheesecake Bite Collection - 18oz - Favorite Day

$7.49($0.42/ounce)

Legendary Foods Protein Rolls Collection

$9.00
reg $9.99
Sale
When purchased online

Frozen Gluten Free Blueberry Muffins with Zucchini and Oats - 12oz/6ct - Good & Gather™

$4.49($0.37/ounce)

Sponsored

Stouffer's Cheddar Cheese Potato Bacon Bake Meals - 10oz: No Added Sugar

$3.59($0.36/ounce)

Wow Bao BBQ Chicken Mini Buns - 8oz/8ct

Blue Dragon Vegan Spring Wrappers - 4.7oz/16ct

Popsicle Strawberry Banana & Blue Raspberry Ice Cream Minions - 6pk/12.17 fl oz

$5.99($0.49/fluid ounce)

Kids' Mini Cheese Frozen Pizza - 4ct - Good & Gather™

$4.19

Alexia Frozen Dill Pickle Seasoned Fries - 20oz

$5.99
4.1(39)
Loved for: dill pickle flavor
SNAP EBT eligible

JonnyPops Birthday Surprise Cream Minis Pops - 6.75 fl oz/6ct

$4.89
4.6(60)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

6" Pie Plush - Gigglescape™

$3.50
reg $5.00
Clearance

Egg Bites - 8.39oz/4ct - Good & Gather™

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Most items target toddlers and preschoolers. Suggested ages in the results commonly range from 18–36 months up to 3 years and up, with many labeled "2 Years and Up" or similar.

Common materials include plastic and PVC. Some sets also list wood, paperboard, stainless steel, acrylic, and polyester across different items.

Set sizes vary widely — from single-piece figures to multi-piece play sets. In the results, piece counts span roughly 1–69 pieces.

Most listings state "No Assembly Required" and "Battery: No Battery Used." A few items note "Adult Assembly Required, No Tools Needed."

Common storage features include mesh storage bags with handles, built-in compartments on figures, included storage baskets, and lightweight, stackable designs for easy transport and storage.

They support active balance play (stepping stones), spinning and full-body coordination, creative mix-and-match imaginative play with accessories, and pretend-kitchen activities like chopping and sorting by color or food type.

Get top deals, latest trends, and more.