Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

corn crackers

287 results for “corn crackers”

Pepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers Baked with Whole Grain- 6.6oz

$2.79($0.42/ounce)

RITZ Handi Snacks Crackers 'N Cheesy Dip Snack Packs - 9.5oz/10ct

$6.19
4.5(130)
Loved for: convenient packaging
SNAP EBT eligible

cadootz Sea Salt Crackers - 4.23oz

$5.99
4.2(168)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

FitJoy Grain Free Classic Round Crackers - 7oz

$5.99
FitJoyNew at target
3.9(106)
SNAP EBT eligible

Club Crackers Original - 13.7oz

$3.99($0.29/ounce)
was $4.59
New lower price
4.2(2267)
Loved for: versatile pairing
SNAP EBT eligible

Mary's Gone Crackers Gluten Free Original - 4oz: Organic, Vegan

$4.59($1.15/ounce)

Ritz Cracker Sandwiches with Peanut Butter

$4.19 - $8.49
Lower price on select items
Buy 2 for $7 Ritz cracker sandwiches on select items
4.7(1641)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Sponsored

Kellogg Scooby-Doo! Cinnamon Baked Graham Cracker Sticks - 11oz: Whole Grain

$3.99($0.36/ounce)

Club Minis Cinnamon Sugar - 11oz: No High Fructose Corn Syrup

$3.99($0.36/ounce)
4.2(48)
Loved for: addictive flavor
SNAP EBT eligible

Calidad White Corn Tortilla Chips - 11oz

4.6(3145)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Cheez-It Original Baked Size Crackers - 21oz

$5.79($0.28/ounce)
4.6(3051)
Loved for: snack versatility
SNAP EBT eligible

WILDE 12g Protein Crackers - Buffalo Cheddar - 4ct

$7.99($1.88/ounce)

Cheez-It Baked Snack Crackers Family Size Variety Pack - 20ct

Honey Graham Crackers - 14.4oz - Favorite Day

$2.19($0.15/ounce)
4.5(2185)
Loved for: good value
SNAP EBT eligible

Santitas White Corn Tortilla Chips - 11oz: Gluten-Free, No Preservatives

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Corn crackers are typically made from corn combined with other grains such as rice or rice flour and corn masa, and are often simply seasoned with sea salt.

Corn crackers are commonly baked or toasted to produce a thin, crisp texture.

They’re often served with dips or toppings and used alongside soups, salads, and sandwiches as a light snack or party item.

Packaging often highlights the absence of certain additives—for example, statements such as “no high‑fructose corn syrup” and “no artificial colors or flavors” are commonly noted.

Some varieties draw on traditional corn flatbreads or arepa‑style recipes, while others incorporate tropical or island flavors such as coconut.

Get top deals, latest trends, and more.