Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

gluten barbecue chips

1,000+ results for “gluten barbecue chips”

Mambi Plain Pork Rind 8oz

$4.89
3.8(12)
SNAP EBT eligible

Frito-Lay Halloween Treat Mix Variety Chips - 15oz

$8.99($0.80/ounce)
reg $10.99
Sale

AUSTIN PRETZEL CO Lonestar Original Pretzel - 4oz: Toffee

Snack Factory Bites - Sea Salt - 9oz

$4.69($0.52/ounce)
4.7(516)
Loved for: crunchy texture
SNAP EBT eligible

Osem Bissli Pizza 2.5oz

$1.19($0.48/ounce)
was $1.49
New lower price
4.1(27)
SNAP EBT eligible

Siete 5oz Lime Tortilla Chips + 5oz Sea Salt Tortilla Chips + 5oz Nacho Chips

$13.08
Value Bundle
$13.77 when purchased separately

Mikesell's Groovy Potato Chips - 8oz

Sponsored

Frito-Lay Variety Pack Classic Mix - 10ct

$6.19($0.62/ounce)
Select items on sale
4.7(4426)
Loved for: great variety
SNAP EBT eligible

Flock Chicken Skin Crisps Hattie B's - 2.5oz

Snyder's of Hanover Pretzel Pieces Peanut Butter Filled - 10oz: Mild Spice Level

$3.89($0.39/ounce)

Kindling Power Twists Churro Pretzels - 6.5oz

$6.49
KindlingNew at target
4.2(941)
Loved for: high protein content
SNAP EBT eligible

Ruffles Doritos Cool Ranch Chips - 8oz

$4.29
4.7(1266)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Barbecue chips in these results use several gluten-related labels: many display “Dietary Needs: Gluten‑Free,” some are marked “Certified Gluten‑Free,” and at least one explicitly lists “Contains: Wheat.”

Multiple barbecue chip descriptions advertise non-artificial or natural features such as No Artificial Flavors, No Artificial Colors, No High Fructose Corn Syrup, No Preservatives, Non-GMO Project Verified, and statements about being made without artificial colors or flavors.

Claims across the results include gluten‑free labeling (including some Certified Gluten‑Free), Non‑GMO Project Verified, vegan and low‑cholesterol notes; clean‑label claims such as No Artificial Flavors/Colors/Preservatives and No High Fructose Corn Syrup; 0 g trans fat; and one popped protein option listing nutrition: 20 g protein, 4 g net carbs, 2 g sugar, and about 150 calories per bag.

Flavor descriptors used include smoky, sweet, mesquite (or mesquite smoke), wood‑smoked, spicy, and tangy.

One 7.5‑ounce bag in the results is described as containing about 8 servings; serving counts for most other bags are not clearly specified in the provided details.

Yes — a popped protein BBQ option labeled Gluten‑Free and Keto Friendly is listed, showing 20 g protein, 4 g net carbs, 2 g sugar and about 150 calories per bag.

Get top deals, latest trends, and more.