Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

gluten free cheese crackers

206 results for “gluten free cheese crackers”

Columbus Gluten Free Genoa Salame Panino - 3.9oz: Ketogenic, Sliced

$6.99($1.79/ounce)

Simple Mills Cheddar Pop Mmms Crackers - 0.7oz

Back to Nature Original Stoneground Wheat Crackers - 5oz

Legendary Foods Gluten Free and Keto Friendly Protein Pastry - S'mores - 8oz/4ct

$9.00($1.13/ounce)
reg $9.99
Sale

Wasa Multi Grain Crispbread - 9.7oz

4.8(40)
Loved for: crunchy texture
SNAP EBT eligible

Cabot Creamery Extra Sharp Cheddar Cheese Cracker Cuts - 7oz

Freschetta Four Cheese Medley Gluten Free Thin Crust Frozen Pizza - 17.5oz

$12.89($0.74/ounce)

Sponsored

Pirate's Booty Aged White Cheddar Cheese Puffs - 1oz: Gluten-Free

Quest Nutrition Cheese Crackers - Cheddar Blast

$7.69
4.4(744)
Loved for: high protein
SNAP EBT eligible

ALLERGY SMART Gluten Free Birthday Cake Mini Cookies Family Pack - 7.05oz/10ct

$4.99
reg $7.49
Sale

Tate's Bake Shop Gluten Free Oatmeal Raisin Cookies - 7oz: Naturally Flavored

Ka-Me Original Rice Crackers - 3.5oz

$2.79($0.80/ounce)

Legendary Foods Gluten Free and Keto Friendly Protein Pastry - Cherry Crumble - 8oz/4ct

Honey Stinger Cookies and Cream Waffle

$1.69 - $7.89

ALLERGY SMART Gluten Free Chocolate Chip Mini Cookies Family Pack - 7.05oz/10ct

$4.99
reg $7.49
Sale

Firehook Crackers Garlic Thyme - 5.5oz

$6.19
reg $6.99
Sale

Cheez-It Snap'd Cheddar Sour Cream & Onion Crackers - 7.5oz

4.7(936)
Loved for: great crunch
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Many gluten‑free cheese crackers use rice flour and almond flour blends, or almond flour combined with seeds such as sunflower and flax as their primary ingredients.

Protein per serving varies by product; examples in this set include about 3 g and 5 g per serving, with some cheese crisps listing up to 13 g per serving — a range of roughly 3 g to 13 g per serving.

These snacks are typically oven‑baked (not fried) and are described as crispy or crunchy in texture.

Reviewers commonly praise a strong savory or cheesy flavor and a crunchy texture, noting these attributes across multiple gluten‑free cheese options.

Almonds or almond flour are explicitly listed on several items. Milk and soy also appear in ingredient/allergen statements on a number of products, while some listings are labeled nut‑free.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.