Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

onion produce

291 results for “onion produce”

Heirloom Pumpkin - Each

$6.99
New at target
4.3(40)

Non-Pareil Capers - 3.5oz - Good & Gather™

$1.99($0.57/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.7(370)
Loved for: affordable
SNAP EBT eligible

Fresh Lemons - 2lb Bag - Good & Gather™

$4.49($0.14/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.3(2522)
SNAP EBT eligible

Fresh Garlic - 3ct Bag

$3.99
4.6(5)
SNAP EBT eligible

Diced Tomatoes with Green Chiles - 10oz - Good & Gather™

$0.99($0.10/ounce)

Organic Russet Potatoes - 3lb

$2.99($0.06/ounce)
3.7(270)
SNAP EBT eligible

Fresh Baby-Cut Carrots - Good & Gather™

$1.39 - $2.69
Good & GatherOnly at target
4.6(5068)
SNAP EBT eligible

Pie Pumpkin - each

$2.99
New at target
4.3(61)
SNAP EBT eligible

Savory Garden Herb Mini Creamer Potatoes - 16oz - Good & Gather™

$4.79($0.30/ounce)

Mixed Ornamental Pumpkins - 6ct

$5.99($1.00/count)
New at target
3.8(34)

Spice World Minced Garlic - 32oz: Blended

$6.89($0.22/ounce)
Spice WorldOnly at target
4.8(142)
SNAP EBT eligible

Fresh Garlic Onion Chuck Roast - 1.96-3.6 lbs - price per lb - Good & Gather™

$35.96 max price($9.99/lb)
Final price will be based on weight.

Sponsored

Smallvocados Mini Hass Avocados - 6ct - Good & Gather™

$3.99($0.18/ounce)

Onion Powder - 10.3oz - Good & Gather™

$4.39($0.43/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.9(28)
SNAP EBT eligible

Spice World Whole Garlic - 3ct Bag

$1.99($0.66/ounce)

Crazy Fresh Diced White Onion - 6oz

$2.99($0.50/ounce)

Zucchini and Yellow Squash - 2ct

$2.99($0.15/ounce)
3.2(99)
SNAP EBT eligible

Fresh Organic Roma Tomatoes - 1lb

$2.99($0.19/ounce)
4.2(1418)
SNAP EBT eligible

Tri-Color Coleslaw - 8oz - Good & Gather™

$0.99($0.12/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.6(2105)
SNAP EBT eligible

Spice World Garlic - each

$0.99
4.4(605)
SNAP EBT eligible

Fresh Leafy Romaine - 9oz - Good & Gather™

$3.39($0.38/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.4(254)
SNAP EBT eligible

Heluva Good! French Onion Cream Dip - 12oz

$1.99($0.17/ounce)
4.7(685)
Loved for: creamy texture
SNAP EBT eligible

Fresh Lime - each

$0.39
4.6(3355)
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Green onions (scallions) have a milder flavor and are often used raw as a finishing touch for soups, salads, sandwiches and fried rice. Yellow onions are more pungent and are used as a cooking staple in dishes like soups, roasts and stews.

Pre-chopped and prepared onion products save prep time by eliminating chopping, are easy to store and use, and are ready to add directly to recipes. Customer reviews frequently cite time savings and overall convenience.

Some onion products are seasoned for extra flavor—for example, crispy onion strings seasoned with garlic and black pepper, and a frozen grain & roasted-vegetable blend made with seasoned bulgur and roasted vegetables that include onion.

Pickled red onions are thinly shaved onions lightly fermented in brine. They’re commonly used as a tangy topping for salads, burgers, tacos, sandwiches, avocado toast and rice bowls.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.