Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

5 lb chicken breast

202 results for “5 lb chicken breast”

Perdue Harvestland Organic Boneless Skinless Chicken Thighs - 1-2 lb - price per lb

$8.57 max price($5.99/lb)
Final price will be based on weight.

Fresh All Natural Chicken Drumsticks Value Pack - 4.28-5.83lbs - price per lb - Good & Gather™

$14.52 max price($2.49/lb)
Final price will be based on weight.

Applegate Farms Natural Gluten Free Tender Chicken - Frozen - 16oz

Tyson Grilled Chicken Bites Cup - Frozen - 5.2oz

$3.99
TysonNew at target
4.3(135)
Loved for: quick preparation
SNAP EBT eligible

Foster Farms Simply Raised USDA Antibiotic Free Party Chicken Wings - 1-2.5lbs - price per lb

$6.74 max price($4.49/lb)
Final price will be based on weight.

No Antibiotics Ever Air Chilled  Whole Chicken - 3.50-5.0lbs - price per lb - Good & Gather™

$14.95 max price($2.99/lb)
Final price will be based on weight.

True Story Organic Thick Cut Oven Roasted Chicken Breast - 6oz

$6.99($1.17/ounce)

Custom Made Meals Hibachi Night Diced Chicken Breast - 40oz

Perdue Powered High Protein Chicken Strip - Frozen - 20oz

$8.99
PerdueNew at target
4.7(184)
Loved for: high protein content
SNAP EBT eligible

Kevin's Cilantro Lime Chicken - 16oz

$10.49($0.66/ounce)
4(1379)
Loved for: easy preparation
SNAP EBT eligible

Tyson Boneless & Skinless Chicken Breasts - 40oz

$11.99($0.30/ounce)

Sponsored

Tyson Protein Cups Garlic & Herb Chicken Bites - Frozen - 5.2oz

$3.99

Kevin's Natural Foods Roasted Garlic Chicken - 16oz

$10.49
4(1379)
Loved for: easy preparation
SNAP EBT eligible

Perdue Harvestland Boneless Skinless Chicken Breasts - - 36oz: Seasoned

Tyson Honey BBQ Chicken Strips - Frozen - 25oz

$8.99($0.36/ounce)

Tyson Mini Dino Chicken Nuggets Cup - Frozen - 5.3oz

$3.99
TysonNew at target
4.4(143)
Loved for: fun shapes
SNAP EBT eligible

Premium White Chunk Chicken in Water - 40oz/4ct - Good & Gather™

$9.49($0.24/ounce)

Tyson Simple Ingredients Chicken Breast Strips - Frozen - 20oz

$8.99($0.45/ounce)
4.2(290)
Loved for: crispy exterior
SNAP EBT eligible

All Natural Chicken Wings - Frozen - 48oz - Good & Gather™

$10.19($0.21/ounce)

Sponsored

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.