Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

british food

1,000+ results for “british food”

Birds Eye Veggie Pasta Zucchini Lentil Penne with Cheddar Sauce - 10oz

Let's Dish! Crunchy Chicken Queso Bake - 35.5oz

$19.99($0.56/ounce)
4.9(11)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Marie Callender's Chicken Pot Pie Size - 45oz

$9.99($0.22/ounce)
reg $11.49
Sale

May's Hawaii Kalua Brand Pork - 12oz

$8.29($0.69/ounce)

Marie Callender's Cheesy Chicken & Rice Meal - 36oz

$7.99($0.22/ounce)
reg $9.19
Sale
4.5(39)
Loved for: convenient meal
SNAP EBT eligible

Stouffers Size Chicken Alfredo Meal - 31oz: High Protein, No Added Sugar

$8.99($0.29/ounce)
reg $10.99
Sale

Actual Veggies Frozen Sweet Potato Super Fries - 14oz

$7.99($0.57/ounce)
4.6(11)
Loved for: clean ingredients
SNAP EBT eligible

Goya Gluten Free Frozen Platanos Maduros - 40oz

$11.29($0.28/ounce)

Let's Dish! Barbacoa Beef Burrito Bowls - 32oz

$19.99($0.62/ounce)
4.7(15)
Loved for: tender beef
SNAP EBT eligible

Sponsored

Rao's Made For Home Rigatoni Bolognese Meal -  25oz

$12.99($0.52/ounce)

Mama DePandi Meatballs - 22oz

El Sembrador Frozen Arepa de Choclo -12oz/2ct

$5.69($0.47/ounce)

MiLa Potsticker Dumpling Pork with sauce - 10.9oz

Bibigo Korean BBQ Flavor Fried Rice Bowl - 7.06oz

$3.49($0.49/ounce)

Laoban Popcorn Chicken Soy Garlic - 10oz

$8.49
reg $9.29
Sale

FILLO'S Walking Tamales Bean Salsa Roja - 4oz

$1.99($0.50/ounce)

Actual Veggies Frozen Classic Potato Super Fries - 14oz

$7.99($0.57/ounce)
4.3(7)
Loved for: Healthy Option
SNAP EBT eligible

Goya Baked Beef Empanadas - 10oz

$8.29($0.83/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

The items list the Netherlands, Denmark, Spain, and the United Kingdom (England) as countries of origin.

The listings mention wheat, milk, and egg, and note possible traces of peanuts and tree nuts; some entries also list soy, hazelnuts, and almonds.

They’re described as ideal for Easter and spring activities, typically individually wrapped in colorful foil and presented for baskets, egg hunts, or candy trays.

Labels and certifications mentioned include Gluten‑Free, Vegetarian, Halal, Kosher, High Protein, and MSC‑certified sustainable seafood.

Net weights reported include 17.6 oz, 24 oz, 1.2 oz, 3.8 oz, 4.2 oz, and 6.77 oz. Package quantities cited include 1, 2, 6, and 12 units.

The tinned fish are described as responsibly wild‑caught and hand‑packed using traditional methods (noted in Galicia); they’re packed in extra virgin olive oil with preserved lemon and sea salt, the packaging is noted as recyclable, and the fishery is MSC‑certified.

Reviewers highlight balanced lemon and olive oil flavors and a firm mouthfeel for the tinned fish, and they praise the flavor and overall quality of the snack bites.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.