Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

chicken sandwich meat

340 results for “chicken sandwich meat”

Real Good Foods Low Carb Chicken Strips - Frozen - 20oz

$7.99($0.40/ounce)
reg $8.49
Sale

Tyson Grilled & Ready Oven Roasted Diced Chicken Breast - - 22oz

$8.99($0.41/ounce)
4.3(625)
Loved for: convenient meal prep
SNAP EBT eligible

Hormel Turkey Pepperoni Slices - 5oz

$4.69($0.94/ounce)
4.6(782)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Crispy Breaded Chicken Breast Filets - 10oz - Good & Gather™

Diced Grilled Chicken Breast Multipack - 3oz/5pk - Good & Gather™

Hormel Mary Kitchen Corned Beef Hash - 14oz

$3.99($0.29/ounce)
4.3(877)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Golden Krust Jamaican Style Chicken Patties - 9oz/2ct

$3.39($0.38/ounce)
reg $3.99
Sale
4.5(80)
Loved for: quick cooking time
SNAP EBT eligible

Perdue Bone-In Chicken Thighs - 1.9-2.42lbs - price per lb

$4.82 max price($1.99/lb)
Final price will be based on weight.

All Natural Chicken Tenders - Frozen - 40oz - Good & Gather™

$7.49($0.19/ounce)
reg $9.19
Sale
4.4(159)
Loved for: convenient cooking
SNAP EBT eligible

Nature Raised Farms Lightly Breaded Chicken Bite - 22oz

Sponsored

Oscar Mayer Sub Kit Turkey & Chicken - 16oz

Hillshire Reserve™ Applewood Smoked Ham All Lunch Meat - 7oz

$5.99

Applegate Naturals Family Size Chicken Nuggets - Frozen - 16oz

$12.69($0.79/ounce)
4.3(210)
Loved for: clean ingredients
SNAP EBT eligible

Nature Raised Farms Chicken Nuggets - 28oz

$10.99
NatureRaised FarmsNew at target
4.3(175)
Loved for: crispy texture
SNAP EBT eligible

Applegate Naturals Gluten Free Family Size Chicken Nuggets - Frozen - 16oz

$12.69($0.79/ounce)

Signature Italian Uncured Salami Trio - 4oz - Good & Gather™

$7.49($1.87/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.6(59)
Loved for: flavor variety
SNAP EBT eligible

Columbus Salame Sampler Deli Meats - 12oz: USDA QMP Seal, Cured

Applegate Natural Black Forest Uncured Ham Slices - 12oz

Hormel Original Pepperoni - 6oz

$4.69($0.78/ounce)
4.6(719)
Loved for: bold flavor
SNAP EBT eligible

Real Good Lightly Breaded Dino Nuggets - 20oz

$6.99
reg $7.49
Sale
4.6(478)
Loved for: fun shapes
SNAP EBT eligible

No Antibiotics Ever Boneless & Skinless Chicken Breast Tenderloins - Frozen - 40oz - Good & Gather™

$7.49($0.19/ounce)
reg $9.19
Sale

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Many items are fully cooked and labeled "fully cooked" or "heat and serve," while a smaller number are sold raw and must be fully cooked before eating.

Listings most often specify breast meat or rib/white meat; some products simply list the cut as not specified.

Common methods include oven baking, air frying, microwave heating, and skillet/stovetop reheating. Air fry and oven are often noted to give a crisper texture, while microwaving can produce less crisp results.

Stated protein amounts range from about 20 grams up to 30 grams per serving; a plant-based filet in the listings lists 23 grams of plant protein per serving.

Observed labels include vegan and kosher for plant-based filets; Non‑GMO verification; paleo and keto certification; gluten‑free labeling on some prepared entrées; plus claims like cage‑free and "no antibiotics ever" on several chicken items.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.