Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

shell topping

201 results for “shell topping”

Sturdy Sauce High Protein Marinara Pasta Sauce - 17oz

$11.99($0.71/ounce)

Immi Veggie Topping Mix - 6oz

$7.99
immiNew at target
4.4(414)
SNAP EBT eligible

Wild Caught Mahi Mahi Skinless Boneless Fillets - Frozen - 16oz - Good & Gather™

Kidfresh Fish Sticks - 8.45oz: Wild Caught

$6.39($0.76/ounce)

Briannas Creamy Balsamic Dressing  - 12 fl oz

$3.99($0.33/fluid ounce)

Stonewall Kitchen Hot Pepper Jelly Spread - 13oz

Bob's Red Mill Gluten Free Super Fine Almond Flour - 16oz

Goya Disco Dough - 14oz

$3.99($0.29/ounce)
4.6(71)
SNAP EBT eligible

Ken's Steak House Zesty Italian - 16fl oz: Gluten-Free

$3.49($0.22/fluid ounce)

Sponsored

Alaska Keta Salmon Skin On Fillets - Frozen - 24oz - Good & Gather™

$14.99($0.62/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.1(256)
Loved for: taste and texture
SNAP EBT eligible

Graza Drizzle Extra Virgin Olive Oil for Finishing - 500ml

$18.99($1.12/fluid ounce)
4.8(390)
Loved for: fresh taste
SNAP EBT eligible

Stonewall Kitchen Red Pepper Jelly Spread - 13oz

Columbus Salame Sampler Deli Meats - 12oz: USDA QMP Seal, Cured

Kikkoman Ponzu Citrus Seasoned Dressing & Sauce 10oz: Keto Certified, Dairy-Free

Calabrian Chili Orange Spread - 9oz - Good & Gather™

Ramen Bae Seafood Dried Ramen Topping Mix - 6oz

$10.99
Ramen BaeNew at target
4.3(8)
SNAP EBT eligible

Boar's Head Sauerkraut - 16oz

$3.49($0.22/ounce)

French Style Dressing 16fl oz - Market Pantry™

$2.49($0.16/fluid ounce)
Market PantryOnly at target
4.5(220)
Loved for: creamy texture
SNAP EBT eligible

Kikkoman Gluten Free Panko Japanese Style Bread Crumbs - 8oz

$4.89($0.61/ounce)
4.3(64)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

It quickly hardens into a crisp, candy-like chocolate coating over ice cream and other sweets, giving sundaes, brownies, cookies and similar desserts a crunchy finish.

They set almost instantly — product descriptions note the topping “hardens in seconds” or “freezes in seconds” to form a breakable candy shell.

The listings show chocolate-flavored shell topping, including a chocolate fudge shell variety.

Do not refrigerate. If it thickens or hardens, follow the instructions to warm the bottle in hot water for several minutes; reviewers also recommend warming the bottle before use.

Product details list kosher as a dietary designation and note that the sweetener source for the 7.25-ounce bottles is corn.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.