Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

cota cheese

796 results for “cota cheese”

Pirate's Booty Aged White Cheddar Cheese Puffs - 10oz: Gluten-Free

$7.39($0.74/ounce)

Pepperidge Farm Goldfish Colors Cheddar Crackers

$1.19 - $9.79

Frito-Lay Variety Pack Bold Mix - 18ct: Hot Cheese, Chili, Onion, Vinegar, Nacho Snacks

$8.99($0.53/ounce)
Select items on sale

Doritos Protein Nacho Cheese Chips - 7oz

$4.79
4.6(235)
Loved for: satisfying crunch
SNAP EBT eligible

Pringles Cheddar Cheese Potato Crisps Chips - 5.5oz

4.5(2378)
Loved for: addictive snack
SNAP EBT eligible

Doritos Flamin' Hot Nacho Cheese Tortilla Chips - 9.25oz

RITZ Bits Cheese Sandwich Crackers Snack Pack Lunch Snacks - 10ct

Sargento Cheese Bakes Parmesan and Oregano Crackers - 4.5oz

$4.79
4.6(243)
Loved for: flavorful
SNAP EBT eligible

Fritos Chili Cheese Flavored Corn Chips - 9.25oz

4.7(1033)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Cheez-It Extra Toasty Size Cheese Crackers - 21oz

$5.79($0.28/ounce)
4.3(1731)
Loved for: crunchy texture
SNAP EBT eligible

Doritos Minis Nacho Cheese Tortilla Chips - 5.12oz

$2.29($0.45/ounce)
Buy 3 for $6 chips & snacks
+ 1 deal
4.5(1048)
Loved for: convenient packaging
SNAP EBT eligible

Pirate's Booty Aged White Cheddar Cheese Puffs - 4oz: Certified Gluten-Free

$3.89($0.97/ounce)

Sponsored

Munchies Cheese Fix Flavored Snack Mix - 13oz

Cheddar Cheese Balls Corn Snacks  - 20oz (1lb 4oz) 567g  - Market Pantry™

$6.29($0.31/ounce)
Market PantryOnly at target
4.3(1808)
Loved for: addictive taste
SNAP EBT eligible

Quest Nutrition Cheese Crackers - Cheddar Blast

$7.69
4.4(744)
Loved for: high protein
SNAP EBT eligible

Utz Halloween Snacks Mini Cheese Ball Treats - 8oz/32ct

$6.99($0.87/ounce)
UtzOnly at target
3.1(84)
SNAP EBT eligible

Chester's Puffcorn Cheese Puffed Corn Snacks - 4.25oz

$2.99($0.70/ounce)
4.7(277)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Pirate's Booty Cheddar Blast Extra White Cheddar Cheese Puffs - 10oz

$7.39($0.74/ounce)

Cheez-It Snap'd Double Cheese Crackers - 7.5oz

Cheez-It Ultimate Snack Mix 4 Cheese - 10.5oz

4.8(98)
Loved for: crunchy texture
SNAP EBT eligible

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

These ricottas are made from cow's milk.

The listings show whole‑milk and part‑skim ricotta options.

They are sold ready‑to‑eat, in curd form, and are pasteurized.

Descriptions highlight pasta and baked dishes such as baked lasagna, macaroni and cheese, baked ziti, ravioli, and other pasta like penne, manicotti, and rigatoni.

Reviewers describe the ricotta as very creamy and smooth, slightly buttery and mascarpone‑like, and generally fresh and tasty.

Descriptions list cottage cheese, cream cheese, sour cream, and heavy whipping cream as substitutes or alternatives.

They are found in the dairy aisle and are produced/sold in the United States.

Descriptions mention using ricotta in desserts such as cheesecake, cannoli, and pie.

Some descriptions note lower‑fat alternatives, and certain listings state the product is keto‑friendly.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.