Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

natural chicken

219 results for “natural chicken”

Tyson Simple Chicken Nugget - Frozen - 22oz

$8.99
TysonNew at target
4(203)
Loved for: high protein content
SNAP EBT eligible

No Antibiotics Ever Air Chilled Boneless Skinless Chicken Breast - 0.75-1.90lbs - price per lb. - Good & Gather™

$11.38 max price($5.99/lb)
Final price will be based on weight.

Popcorn Chicken - Frozen - 24oz - Good & Gather™

$7.99($0.33/ounce)
4.2(185)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Perdue Simply Smart Lightly Breaded Frozen Chicken Strips - 22oz

$8.99($0.41/ounce)
4.6(141)
Loved for: crispy texture
SNAP EBT eligible

Tyson Honey BBQ Chicken Strips - Frozen - 25oz

$8.99($0.36/ounce)

Tyson Any'tizers Frozen Crispy Chicken Bites - 24oz

$8.99($0.37/ounce)

Perdue Antibiotic Free Chicken Drumsticks - 1.6-2.2lbs - price per lb

$4.38 max price($1.99/lb)
Final price will be based on weight.

Foster Farms Chicken Breast Patties - Frozen - 28oz

$6.99($0.25/ounce)
4.5(247)
Loved for: easy preparation
SNAP EBT eligible

Perdue Chicken Wings Antibiotic Free - 1.4-2lbs - price per lb

$7.98 max price($3.99/lb)
Final price will be based on weight.

Sponsored

Smart Chicken Ground Chicken - 16oz

$5.99($0.37/ounce)

Organic Chicken Broth - 32oz - Good & Gather™

Mighty Spark Food Co. Asian Style Ground Chicken - 16oz

kevin's foods Gluten Free Size Butter Chicken - 28oz

No Antibiotics Ever Popcorn Chicken - Frozen - 25.5oz - Good & Gather™

$7.99($0.31/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.5(1054)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

MorningStar Farms Frozen Plant-Based Chik'n Nuggets Original - 10.5oz

Crescent Foods Frozen Breaded Chicken Tenders - 3lbs

$18.99
Crescent FoodsNew at target
5(17)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

No Antibiotics Ever Air Chilled Boneless Skinless Chicken Breast Value Pack - 1.25-3.25lbs - price per lb. - Good & Gather™

$19.47 max price($5.99/lb)
Final price will be based on weight.

Tyson Blackened Flavored Chicken Breast Strips - - 20oz

$8.99($0.45/ounce)
4.6(753)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Kevin's Foods Gluten Free Thai-Style Coconut Chicken - 16oz

$10.49($0.66/ounce)

Foster Farms Simply Raised USDA Antibiotic Free Party Chicken Wings - 1-2.5lbs - price per lb

$6.74 max price($4.49/lb)
Final price will be based on weight.

Starkist Premium White Chicken - 2.6oz

$1.89($0.73/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

The items use wing sections and various white-meat portions from the breast (including breast strips/tenders and rib meat used in patties).

Package weights vary, with examples in the results ranging from about 12 ounces up to 48 ounces.

Several items state the chicken was raised with no antibiotics ever and note no added hormones or steroids where applicable.

Many products are fully cooked and labeled heat-and-serve; some items (for example, raw wing sections) require full cooking. Common preparation instructions include oven and microwave heating, with many products also listing air-fryer directions and a few providing stovetop steps.

Products highlight specific protein amounts (for example, 20 g or 10 g per serving), whole‑grain content on some breaded items (e.g., 13 g per serving), and broader labels such as high‑protein/low‑carb, Paleo/Keto certification, and certified gluten‑free.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.