Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

paleo food

1,000+ results for “paleo food”

Frozen Macaroni & Cheese Bites - 8oz - Market Pantry™

Annie Chun's Teriyaki Noodle Bowl - 8.16oz

$3.19($0.39/ounce)
4(74)
Loved for: quick preparation
SNAP EBT eligible

MiLa Caramelized Scallion Oil Noodle - 5.68oz

$6.99($1.23/ounce)
4.2(243)
Loved for: addictive flavor
SNAP EBT eligible

Wow Bao Chili Crisp Chicken Soup Dumplings - 6oz/6ct

$5.29
4.4(15)
Loved for: chili crisp flavor
SNAP EBT eligible

Kraft Restaurant Edition Parmesan Pesto Mac and Cheese Pasta - 9.5oz

$2.59
was $2.99
New lower price

Alexia Frozen Dill Pickle Seasoned Fries - 20oz

$5.99
4.1(39)
Loved for: dill pickle flavor
SNAP EBT eligible

Ripi Cacio e Pepe Ravioli - 9oz

$8.99
4.4(21)
SNAP EBT eligible

Stuffed Jalepeno Poppers - 8oz - Market Pantry

$4.99($0.62/ounce)

Maruchan Yakisoba Teriyaki Flavor Noodles - 4oz

$1.39($0.35/ounce)
4.6(94)
Loved for: quick meal preparation
SNAP EBT eligible

Sponsored

Pitaya Foods Organic Dragon Fruit & Passion Fruit Swirl Smoothie Bowl - 8 fl oz

$3.99($0.50/fluid ounce)
Pitaya Foods
4.5(327)
Loved for: refreshing flavors
SNAP EBT eligible

Caribbean Food Delights Jamaican Style Spicy Beef Patties - 10oz

$4.19($0.42/ounce)

Bertolli Appetizers Frozen Parmesan Arancini - 11oz

Wow Bao BBQ Chicken Mini Buns - 8oz/8ct

Bush's Gluten Free Bourbon and Brown Sugar Grillin' Beans - 22oz

Pitaya Foods Organic Acai & Strawberry Swirl Smoothie Bowl - 8 fl oz

$3.99($0.50/fluid ounce)
Pitaya Foods
4.4(320)
Loved for: smooth texture
SNAP EBT eligible

Frozen Fried Pickle Chips - 6oz - Market Pantry™

$5.59($0.93/ounce)

Rana Short Rib Lasagna Pasta - 42oz

$19.99($0.48/ounce)

Bibigo Frozen Bulgogi Chicken & Vegetable Crispy Dumpling Bites - 7.7oz

$3.99($0.52/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Many paleo entrées use cauliflower-based pasta as a grain-free pasta substitute. Sauces and broths often rely on coconut milk or other coconut-based ingredients instead of grain-based thickeners or soy sauce.

Animal proteins are frequently described as raised without antibiotics, with common mentions of cage-free chicken and grass-fed beef in several entrées.

Many products advertise no added sugars or no refined sugars. Examples from listings include labels such as “No Added Sugars or Preservatives,” “No refined sugars,” and “No soy or added sugar.”

Some snacks claim to be free from the top 12 allergens and are made in a dedicated facility (noting they may be free from all nuts except coconut). Others highlight gluten-free and Non-GMO verification.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.