Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

paleo food

1,000+ results for “paleo food”

Bob's Red Mill Vegan Potato Flakes - 16oz

Ripi Short Rib Ravioli - 9oz

$8.99
4(44)
Loved for: easy to prepare
SNAP EBT eligible

Don Lee Farms Snack Size Gluten Free Beef Birria Tacos - 8ct/8.96oz

Bertolli Chicken Pesto with Penne - 22oz

$7.59($0.35/ounce)

Katie's Fiori Lemon Cream Pasta Bake - 24oz

$11.99
reg $13.49
Sale
4(62)
Loved for: flavorful meal
SNAP EBT eligible

MiLa  Spicy Beef Hot Pot Soup Dumplings - 8.8oz

Rao's Made For Home Chicken Parmesan with Spaghetti Meal -  25oz

Loaded Potato Skin - 23oz - Market Pantry

$9.69($0.42/ounce)

P.F. Chang's Tempura General Chang's Chicken - 18oz

$7.59($0.42/ounce)

Hot Pockets Chipotle Chicken High Protein Frozen Sandwich - 6.75oz​

Sponsored

Frozen Cheese Curds - 10oz - Market Pantry™

$5.59($0.56/ounce)
4.2(93)
Loved for: crispy texture
SNAP EBT eligible

Just Egg Frozen Folded - 8oz

$5.99($0.75/ounce)
4.6(174)
Loved for: easy to prepare
SNAP EBT eligible

Bibigo Frozen Beef Pho Steamed Dumplings - 6.59oz

$3.99($0.61/ounce)
4.2(104)
Loved for: Easy To Prepare
SNAP EBT eligible

P.F. Chang's General Chang's Chicken - 22oz

$7.59($0.35/ounce)

Ripi Sweet Potato Ravioli - 9oz

$8.99
4.7(25)
Loved for: quick meal preparation
SNAP EBT eligible

Idahoan Gluten Free Buttery Homestyle Mash Potatoes - 8oz: Wheat Free, Plant-Based

$2.99($0.37/ounce)

State Fair Classic Frozen Corn Dogs - 16oz/6ct

$4.99($0.31/ounce)
4.6(273)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Stouffer's Chicken Alfredo Pasta Meal Size Dinner - 57oz: High Protein, No Added Sugar

$15.39($0.27/ounce)

Kraft Restaurant Edition Romano Cacio E Pepe Mac and Cheese with Pipette Pasta - 9.5oz

$2.59
was $2.99
New lower price

Buldak Original Frozen Topokki - 1.08lbs

Hot Pockets Barbacoa Beef High Protein Frozen Sandwich - 6.75oz​

$2.49

Buldak Original Frozen Fried Rice - 0.99lbs

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Many paleo entrées use cauliflower-based pasta as a grain-free pasta substitute. Sauces and broths often rely on coconut milk or other coconut-based ingredients instead of grain-based thickeners or soy sauce.

Animal proteins are frequently described as raised without antibiotics, with common mentions of cage-free chicken and grass-fed beef in several entrées.

Many products advertise no added sugars or no refined sugars. Examples from listings include labels such as “No Added Sugars or Preservatives,” “No refined sugars,” and “No soy or added sugar.”

Some snacks claim to be free from the top 12 allergens and are made in a dedicated facility (noting they may be free from all nuts except coconut). Others highlight gluten-free and Non-GMO verification.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.