Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

three color pasta

234 results for “three color pasta”

immi Creamy 'Chicken' Plant Based Ramen Packet - 2.6oz

$3.79($1.46/ounce)
4.6(194)
Loved for: high protein
SNAP EBT eligible

Annie's Organic Classic Cheddar Super Mac and Cheese - 6oz

$2.99($0.50/ounce)
was $3.19
New lower price
4.1(42)
Loved for: high protein
SNAP EBT eligible

Goodles Gluten Free Dry Protein Pasta Lucky Penne - 8oz

$5.49($0.69/ounce)
4.5(83)
Loved for: nutritional value
SNAP EBT eligible

Three-Cheese Swift Mac Macaroni and Cheese Cups - 8.2oz/4ct - Market Pantry™

Burrata Lemon Zest Herb Ravioli - 9oz - Good & Gather™

$4.99($0.55/ounce)

Annie's Deluxe Rich & Creamy Classic Cheddar Mac and Cheese Microwavable Cups - 10.4oz/4pk

$6.99($0.67/ounce)

Gefen Ramen Noodle Chicken Flavor - 3oz

$0.99($0.33/ounce)

Rana Fettuccine Sausage & Mushrooms Meal Kit - 38oz

$14.99($0.39/ounce)

Annie's Gluten Free Rice Pasta & White Cheddar Mac and Cheese - 6oz: Certified Gluten-Free, No Artificial Flavors, No High Fructose Corn Syrup

Annie's Organic Shells and White Cheddar - 6oz: No Added Sugar, No Artificial Flavors, No High Fructose Corn Syrup

Rummo Fusilli Pasta - 16oz

$3.89($0.24/ounce)
5(1)
SNAP EBT eligible

Sponsored

Annie's Super Mac Shapes & Real Aged Cheddar Mac and Cheese - 6oz

$2.99($0.50/ounce)
was $3.19
New lower price

Totino's Ramen Cheese Pizza Cup - 2.5oz

$1.99
Totino'sNew at target
SNAP EBT eligible

Annie's Organic Classic Cheddar Super Mac and Cheese Cups - 11.44oz/4ct

Annie's White Cheddar Mac and Cheese Microwavable Cups - 16.08oz/8pk

$11.19($0.70/ounce)
4.4(719)
Loved for: quick preparation
SNAP EBT eligible

Annie's Deluxe Gluten Free Rice Pasta Shells & Cheese Sauce - 11oz: Certified Gluten-Free, No Artificial Flavors

Rummo Rigatoni Pasta - 16oz

$3.89($0.24/ounce)

Pasta Roni Shells & White Cheddar 6.2oz

$1.49($0.24/ounce)
was $1.69
New lower price
4.7(120)
Loved for: creamy texture
SNAP EBT eligible

Foods Mama Cups Vegetable Noodles - 2.47oz

$1.19($0.48/ounce)

Foods Mama Cups Creamy Shrimp Noodles - 2.47oz

$1.19($0.48/ounce)

Nongshim Toomba Multipack Noodles - 19.3oz

$5.99

Foods Mama Cups Chicken Noodles - 2.47oz

$1.19($0.48/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Cooking time depends on the type: quick-dry shapes cook in about 5–6 minutes, most dry shapes take about 9–11 minutes, and filled varieties (like tortellini) often require 13–15 minutes. Always check the package instructions for the exact time.

Common natural colorings are beet root powder, spinach powder, and tomato powder, used alongside semolina or durum wheat to produce the red, green and orange hues.

Couscous-style products are described as light and fluffy, while pasta items are noted for a pleasant, satisfying bite. Some listings also mention subtle tomato and spinach flavor notes.

Filled three-color tortellini are listed with stovetop cooking times of about 13–15 minutes or until tender. Follow the package instructions for the exact time.

Product details show sources including Italy, Germany, and the Maghreb region of North Africa.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.