skip to main content
skip to footer
Target New Arrivals
Halloween
Clothing, Shoes & Accessories
Home & Decor
Kitchen & Dining
Patio, Lawn & Garden
Grocery
Household Essentials
Baby
Beauty
Target Beauty Studio
Personal Care
Sports & Outdoors
Pets
Health
Wellness
School & Office Supplies
Toys & Games
Electronics & Tech
Video Games
Books, Music & Movies
Party Supplies
Gift Ideas
Gift Cards
Shop by Community
Target Optical
Deals
Clearance
New Arrivals
Back to School
College
Top Deals
Target Circle Deals
Weekly Ad
Shop Order Pickup
Shop Same Day Delivery
Registry
RedCard
Target Circle
Find Stores
Target Circle™
Target Circle™ Card
Target Circle 360™
Registry & Wish List
Weekly Ad
Find Stores
Categories
Deals
Pickup & delivery
search
cooking salt
Target
Grocery
cooking salt
Filter
Sort
Pickup
Same-day Delivery
Shipping
Shop in store
Deals
Type
Brand
Diet Type
Dietary Preferences
New & Top Rated
Spice Type
Sold by
1,000+ results
for “cooking salt”
$5.19
($4.15/ounce)
Badia Gluten Free Mediterranean Blend Italian Seasoning - 1.25oz
Badia
4.9
(29)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$0.99
($1.98/ounce)
Badia Ground White Pepper - .5oz
Badia
4.7
(17)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$0.89
($0.89/ounce)
Taco Bell Chicken Taco Seasoning - 1oz: Garlic, Onion, Sugar
Taco Bell
4.6
(71)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$11.45
Morel Distribution Co | Dried Guava Leaves, Hojas de Guayaba, Loose Guava Leaf Tea 2 oz
Morel Distribution Co., Inc.
Add to cart
$22.99
Cinnamon Sticks, Star Anise & Whole Cloves Combo Set - 3.5oz (100g) - Rani Brand Authentic Indian Products
Rani Brand Authentic Indian Foods
2.3
(3)
Add to cart
$5.19
($0.94/ounce)
Badia Gluten Free Southern Blend Poultry Seasoning - 5.5oz: Garlic
Badia
4.6
(16)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$8.49
Eastanbul Anise Seeds Whole, Anise Seeds For Baking, Natural, Vegan, 5.3oz
Eastanbul
5
(1)
Add to cart
$11.59
($0.48/ounce)
Badia Gluten Free Lemon Pepper Seasoning - 1.5lbs
Badia
4.7
(29)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$14.99
Falafel Mix - 20oz (1.25lbs) 567g PET Jar - Rani Brand Authentic Indian Products
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$5.99 - $159.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Cumin (Jeera) Whole Seeds
Rani Brand Authentic Indian Foods
Add to cart
$3.49
($4.65/ounce)
Badia Dried Basil - .75oz
Badia
4.8
(16)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$8.99
Eastanbul Shawarma Seasoning, Shawarma Spice Blend, 7.1oz
Eastanbul
Add to cart
Sponsored
$109.99
reg
$218.99
Sale
iSpice | 24 Pack of Spice and Herbs | Fiona | Mixed Spices & Seasonings Gift Set | Kosher
iSpice
4.4
(5)
Add to cart
$16.99
Sabudana (Tapioca / Sago) Pearls - 48oz (3lbs) 1.36kg - Rani Brand Authentic Indian Products
Rani Brand Authentic Indian Foods
1
(1)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$6.99 - $9.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Yellow Mustard Seeds Whole
Rani Brand Authentic Indian Foods
2
(1)
Add to cart
$13.99
Sumac and Zaatar Set, Ground Sumac 6.4oz, Za'atar Seasoning 6.4oz, Twin Set
Eastanbul
Add to cart
$9.99
iSpice | Nutmeg Whole | 5.5 oz | Gourmet Spice | Kosher | Fresh harvest
iSpice
4.7
(12)
Add to cart
$12.20
Morel Distribution Co | Dried Cascabel Chili Pepper (Chile Cascabel) 4 Oz
Morel Distribution Co., Inc.
Add to cart
$6.99
($0.74/ounce)
was
$7.99
New lower price
Badia Onion Seasoning Powder 9.5oz
Badia
4.8
(61)
SNAP EBT eligible
Add to cart
$10.40
Morel Distribution Co | Whole Annatto Seeds, Semillas de Achiote, Bixa Orellana. 4 oz
Morel Distribution Co., Inc.
Add to cart
$14.29
Bread Dipping Blend, Hanna's Gourmet
Hanna's Gourmet
Add to cart
$8.99 - $19.99
Rani Brand Authentic Indian Foods | Tandoori Masala, Indian 11-Spice Blend
Rani Brand Authentic Indian Foods
4.5
(2)
Add to cart
$12.99
iSpice | Gumbo Filé | 5.3 oz | Mixed Spices & Seasonings | Kosher | Robust Flavor
iSpice
4.6
(16)
Loved for:
versatile ingredient
Add to cart
$5.19
($1.15/ounce)
Badia Crushed Red Pepper 4.5oz
Badia
4.8
(31)
SNAP EBT eligible
Add to cart
Sponsored
of 50
Page 1
Page 21
Page 23
Related searches
baking salt
granulated salt
low sodium salt
salt refill
whole sea salt
savory salt
ses salt
sour salt
ground salt
bulk salt
coarse salt
salt varieties
kitchen salt
salt alternative
seasoned salts
flavored salt
gourmet salt
garlic salt
taming oil
celery salt
Trending now
Skip to next section
$4.49
Nature's Pantry French Grey Sea Salt - 8oz Bag
4.9 out of 5 stars with 8 ratings
8 reviews
Add to cart
$2.79
($0.59/ounce)
Himalayan Pink Salt - 4.7oz - Good & Gather™
4.7 out of 5 stars with 417 ratings
417 reviews
Add to cart
$12.89
Redmond Life Real Salt Fine Pouch 26 oz
4.1 out of 5 stars with 9 ratings
9 reviews
Add to cart
$5.79
($1.38/ounce)
Mediterranean Sea Salt Grinder - 4.2oz - Good & Gather™
4.5 out of 5 stars with 73 ratings
73 reviews
Add to cart
$10.29
Redmond Life Real Salt Coarse Pouch 16 oz
5 out of 5 stars with 1 ratings
1 review
Add to cart
$0.99
($0.04/ounce)
Plain Salt - 26oz - Good & Gather™
4.7 out of 5 stars with 817 ratings
817 reviews
Add to cart
$7.49
Redmond Life Real Salt Fine Shaker 10 oz
4.8 out of 5 stars with 13 ratings
13 reviews
Add to cart
$14.49
Eastanbul Himalayan Pink Salt for Grinder Refill, Pink Salt Coarse Grain, 2.2lb
2.7 out of 5 stars with 3 ratings
3 reviews
Add to cart
$1.99
($0.40/ounce)
Salt & Pepper Shakers - 5oz - Good & Gather™
4.7 out of 5 stars with 553 ratings
553 reviews
Add to cart
$1.99
($0.08/ounce)
Morton Iodized Salt - 26oz: Culinary Salt
4.8 out of 5 stars with 868 ratings
868 reviews
Add to cart
$1.69
($0.07/ounce)
Salt - 24oz - Good & Gather
4.6 out of 5 stars with 183 ratings
183 reviews
Add to cart
$3.39
($0.77/ounce)
Himalayan Pink Salt Grinder - 4.4oz - Good & Gather™
4.7 out of 5 stars with 435 ratings
435 reviews
Add to cart
Highly rated
$4.39
($0.09/ounce)
Morton Coarse Kosher Salt - 48oz
4.7 out of 5 stars with 129 ratings
129 reviews
Add to cart
$1.99
($0.08/ounce)
Morton Salt - 26oz: Culinary Salt
4.8 out of 5 stars with 438 ratings
438 reviews
Add to cart
$3.19
($1.50/ounce)
McCormick Sea Salt Grinder - 2.12 oz: Dried Culinary Salt
4.7 out of 5 stars with 311 ratings
311 reviews
Add to cart
$3.99
($1.14/ounce)
Sea Salt with Grinder - 3.5oz - Good & Gather™
4.4 out of 5 stars with 460 ratings
460 reviews
Add to cart
$2.99
($0.12/ounce)
Alessi 100% Natural Fine Sea Salt - 24oz
4.4 out of 5 stars with 233 ratings
233 reviews
Add to cart
Highly rated
$5.49
($0.34/ounce)
Diamond Crystal Salt Co. Salt Flakes - 16oz: Vegan, NSF Certified, Sugar-Free
4.2 out of 5 stars with 48 ratings
48 reviews
Add to cart
$6.49
($0.11/ounce)
Siesta Co. Sea Salt Flakes
4.8 out of 5 stars with 10 ratings
10 reviews
Add to cart
$3.49
($0.13/ounce)
Morton Iodized Sea Salt - 26oz
4.8 out of 5 stars with 158 ratings
158 reviews
Add to cart
$6.69
($0.70/ounce)
Olde Thompson Mediterranean Sea Salt - 9.5oz
4.2 out of 5 stars with 27 ratings
27 reviews
Add to cart
$2.99
($0.12/ounce)
Alessi Premium All Natural Coarse Sea Salt - 24oz
4.3 out of 5 stars with 18 ratings
18 reviews
Add to cart
$6.19
($0.62/ounce)
Olde Thompson Pink Himalayan Salt Grinder - 10oz
4.3 out of 5 stars with 37 ratings
37 reviews
Add to cart
$7.49
($0.13/ounce)
Siesta Co. Black Sea Salt Flakes
4.5 out of 5 stars with 13 ratings
13 reviews
Add to cart
Get top deals, latest trends, and more.
Email address
Sign up
Privacy policy
Terms