Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

food staples

1,000+ results for “food staples”

Bush's Gluten Free Bourbon and Brown Sugar Grillin' Beans - 22oz

Amy's Frozen Vegan Asian Dumplings with Hoisin Sauce Bowl - 8.5oz

Pitaya Foods Organic Acai & Strawberry Swirl Smoothie Bowl - 8 fl oz

$3.99($0.50/fluid ounce)
Pitaya Foods
4.4(320)
Loved for: smooth texture
SNAP EBT eligible

PuraVida Frozen Disney KidsLife Classic Mac - 6.5oz

$4.99

Sponsored

Rana Short Rib Lasagna Pasta - 42oz

$19.99($0.48/ounce)

Bibigo Frozen Bulgogi Chicken & Vegetable Crispy Dumpling Bites - 7.7oz

$3.99($0.52/ounce)

Three Bridges Cheddar and Chive Potato Bakes - 4.6oz

$3.99($0.87/ounce)
4.3(240)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Amy's Frozen Spaghetti Italiano Bowl - 9.5 oz

$6.29($0.66/ounce)
4.2(82)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Goya Gluten Free Ripe Plantains - 11oz: No Added Sugar

$4.59($0.42/ounce)

Pitaya Foods Organic Pineapple & Blue Coconut Swirl Smoothie Bowl - 8 fl oz

$3.99($0.50/fluid ounce)
Pitaya Foods
4.6(333)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Red's All Organic Black Bean & Cheese Burrito - 5oz

$2.49
4.7(82)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

Rao's Four Cheese Ravioli w Marinara Sauce - 9.5oz

$3.99($0.42/ounce)
reg $5.39
Sale
4.2(22)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Sponsored

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.