Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

ground turkey 3 pounds

202 results for “ground turkey 3 pounds”

Hot Ground Italian Sausage - 16oz - Good & Gather: Pork

$3.99($0.25/ounce)

Signature Coffee Organic Three Region Blend Medium Roast Ground Coffee - 12oz - Good & Gather™

$9.99($0.83/ounce)

True Story Ground Pork Sausage Chorizo - 16oz

Boar's Head Maple Honey Turkey - Deli Sliced - price per lb

Breakfast Blend Light Roast Ground Coffee - 12oz - Good & Gather™

$8.99($0.75/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.5(327)
Loved for: pleasant aroma
SNAP EBT eligible

Fresh Beef Boneless Chuck Roast Raw - 0.44-2.983lbs - price per lbs - Good & Gather™

$31.27 max price($9.99/lb)
Final price will be based on weight.

Boar's Head Sliced Honey Smoked Turkey - 8oz

$8.99($1.12/ounce)

True Story Oven Roasted Turkey Snack Pack - 5oz

$6.49($1.30/ounce)
4.2(46)
Loved for: clean ingredients
SNAP EBT eligible

Great Range 90/10 Ground Bison - 16oz

$10.99($0.69/ounce)

Perdue Ground Chicken Breast - 1lb

$4.99
PerdueNew at target
5(4)
SNAP EBT eligible

Donut Shop Blend Medium Roast Ground Coffee - 12oz - Good & Gather™

$8.99($0.75/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.3(525)
Loved for: affordable price
SNAP EBT eligible

Sponsored

Fresh Boneless Pork Shoulder Butt Roast - 2.48-5.00 lbs - price per lb - Good & Gather™

$19.95 max price($3.99/lb)
Final price will be based on weight.

Oscar Mayer Sub Kit Ham & Turkey -16oz: Smoked

$6.99
4.5(125)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Vital Farms Pasture Raised XL Eggs - 12ct

$7.19($0.60/count)
4.8(21328)
Loved for: rich flavor
SNAP EBT eligible

Columbus Pepper Deli Turkey - 6oz

$5.99

Boar's Head Cracked Pepper Mill Smoked Turkey - Deli Sliced - price per lb

Jimmy Dean All-Natural Turkey Patties - 21.6oz

$8.99($0.49/ounce)

Eckrich Skinless Polska Kielbasa - 14oz

$3.69
4.6(184)
Loved for: easy to cook
SNAP EBT eligible

House Blend Medium Roast Ground Coffee - 12oz - Good & Gather™

$8.99($0.75/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.5(225)
Loved for: smooth taste
SNAP EBT eligible

Villari TP Smoked Turkey Drums - price per lb

$11.63 max price($5.59/lb)
Final price will be based on weight.

Verde Farms Organic Grassfed Ribeye - 10oz

$14.99($1.50/ounce)

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

The listings show family-size ground turkey in two lean options: 93/7 (93% lean) and 85/15 (85% lean).

Packages are labeled as 48 ounces (3 pounds) in these listings.

Listings show about 19–22 grams of protein per serving, with examples including 22 g, 21 g, and 19 g depending on the product.

Packages are labeled as 'ground' and indicate the product must be fully cooked before eating.

Packages list the product as boneless and state the country of origin as the United States.

Some listings explicitly state they do not contain any of the nine major allergens, and several descriptions note the product is gluten free.

Suggested uses include tacos, meatballs, casseroles, sloppy joes, burgers, and meatloaf.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.