Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

microwave meals healthy

294 results for “microwave meals healthy”

Scott & Jon's Shrimp Scampi Pasta Bowl Meal - 9.6oz

$4.29($0.45/ounce)
was $4.59
New lower price

Amy's Frozen Gluten Free and Vegan Tofu Scramble - 9oz

$6.29($0.70/ounce)

PuraVida Frozen Disney KidsLife Classic Mac - 6.5oz

$4.99

PuraVida Frozen Disney KidsLife White Cheddar Mac - 6.5oz

$4.99

Tem Toa Chicken Red Curry - 9oz

$5.99

Devour Frozen All Day Breakfast Double Sausage and Bacon Loaded Tots - 9oz

Tai Pei Chicken Fried Rice - 11oz

$3.69($0.34/ounce)
4.7(44)
Loved for: quick preparation
SNAP EBT eligible

Rao's Made For Home Chicken Alfredo Meal -  8.4oz

$3.99
reg $5.39
Sale

Blue Zones Kitchen Frozen Gluten Free Sesame Ginger Bowl - 8oz

$6.99($0.87/ounce)

Amy's Mushroom Risotto Gluten Free Frozen Bowls - 9.5oz

$6.29($0.66/ounce)
4.1(116)
Loved for: rich umami flavor
SNAP EBT eligible

Lean Cuisine Signature Spinach & Mushroom Pizza Personal Pizza Meals - 6.1oz: High Protein, No Artificial Colors

Amy's Frozen Vegan Asian Dumplings with Hoisin Sauce Bowl - 8.5oz

Sponsored

Sukhi's Indian Potato & Pea Samosa Appetizer Snack with Cilantro Chutney Dipping Sauce - 10oz

Deep Indian Kitchen Coconut Curry Kati Street Wrap - 5oz

Blue Zones Kitchen Gluten Free Burrito Bowl - 9oz: Vegan

Amy's Frozen Cheese Personal Size Pizza - 5.6 oz

$6.29($1.12/ounce)

Stouffer's Meat Lovers Lasagna - 10oz

$3.59($0.36/ounce)
4.3(1945)
Loved for: easy preparation
SNAP EBT eligible

Daily Harvest Gluten Free Herbed Squash and Asparagus Risotto Harvest Bowl - 10.6oz

Amy's Frozen Spaghetti Italiano Bowl - 9.5 oz

$6.29($0.66/ounce)
4.2(82)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Amy's Frozen Roasted Vegan Gluten Free Sweet Potato & Coconut Curry - 8.3oz

$6.29($0.76/ounce)

Sponsored

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.