Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

mini wheat cereal

205 results for “mini wheat cereal”

Oats Overnight Shake Birthday Cake - 2oz

$3.19($1.60/ounce)

Three Wishes Gluten Free Cinnamon Grain-Free Breakfast Cereal - 8.6oz

$6.79($0.79/ounce)

Honey Oat Protein Granola - 10oz - Good & Gather™

$4.99
4.7(34)
Loved for: high protein content
SNAP EBT eligible

Sponsored

Pumpkin Spice Naturally Flavored with Other Flavors Instant Oatmeal - 12.1oz - Good & Gather

$2.69($0.22/ounce)

Lovebird Grain Free Honey Breakfast Cereal - 7oz

$6.79
was $7.99
New lower price
4.7(551)
Loved for: clean ingredients
SNAP EBT eligible

Cocoa Breakfast Cereal - 10oz - Good & Gather

Special K Red Berries Granola - 11oz: Cholesterol Free, Whole Grain

Post Honeycomb Cereal

$3.59 - $5.29
4.4(439)
Loved for: versatile snack
SNAP EBT eligible

Lucky Charms Unicorn Size Breakfast Cereal - 18.4oz

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Packaging commonly highlights whole grain content (grams per serving), claims of being a high or excellent source of fiber, that the cereal is a good source of multiple vitamins and minerals (often seven), low fat or 0 g saturated fat on some flavors, and the absence of artificial or certified synthetic colors.

Mini wheat cereal is described as ready-to-eat for breakfast, typically served with dairy or plant milk (e.g., oat milk). It’s also suggested as a snack—packed for school or the office, included in lunchboxes, taken on road trips, or enjoyed as a late-night bowl.

Available options noted include a seasonal pumpkin pie spice flavor and a cocoa/chocolate variety. The chocolate version is described as making the milk turn chocolatey for a sweeter bowl.

They’re described as crunchy, bite-sized wheat biscuits with whole‑grain layers and a sweet frosting—providing a satisfying crunch and leaving sweet, cereal-flavored milk.

The smaller bite‑sized pieces are described as about half the size of the original biscuits and are noted as being portion‑friendly.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.