Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

garlic chicken breast

242 results for “garlic chicken breast”

No Antibiotics Ever Boneless & Skinless Chicken Breast Tenderloins - Frozen - 40oz - Good & Gather™

$7.49($0.19/ounce)
reg $9.19
Sale

Perdue Boneless & Skinless Antibiotic Free Chicken Breast - 1.3-2.4lbs - price per lb

$11.98 max price($4.99/lb)
Final price will be based on weight.

Fresh Organic Air Chilled Boneless & Skinless Chicken Breasts - 0.75-2.25lbs - price per lb - Good & Gather™

$15.73 max price($6.99/lb)
Final price will be based on weight.

Fresh All Natural Boneless & Skinless Chicken Breast - 2.25-3.25lbs - price per lb - Good & Gather™

$12.97 max price($3.99/lb)
Final price will be based on weight.

Three Cheese Chicken Meatballs - 12oz - Good & Gather™

$6.79($0.57/ounce)

No Antibiotics Ever Air Chilled Boneless Skinless Chicken Breast Value Pack - 1.25-3.25lbs - price per lb. - Good & Gather™

$19.47 max price($5.99/lb)
Final price will be based on weight.

All Natural Boneless & Skinless Breast - Frozen - 40oz - Good & Gather™

Aidells Korean BBQ Chicken Meatball - 12oz

$5.99
AidellsNew at target
5(3)
SNAP EBT eligible

Just Bare Lightly Breaded Chicken Breast Bites - Frozen - 24oz

$10.99($0.46/ounce)
4.7(853)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Tyson Trimmed & Ready Thin-Sliced Boneless & Skinless Chicken Breast - 0.76-1.988lbs - price per lb

$6.08 max price($5.29/lb)
Final price will be based on weight.

All Natural Boneless & Skinless Chicken Breast - Frozen - 64oz - Good & Gather™

$12.99($0.20/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.3(512)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Custom Made Meals Hibachi Night Diced Chicken Breast - 20oz

Sponsored

Organic Air Chilled Chicken Breast Tenders - 0.75-1.90lbs - price per lb - Good & Gather™

$13.85 max price($7.29/lb)
Final price will be based on weight.

Just Bare Lightly Breaded Chicken Breast Fillets - 24oz

$10.99
4.4(334)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Fresh No Antibiotics Ever Air Chilled Boneless & Skinless Chicken Breast - 1.25-2.8 lb - price per lb - Good & Gather™

$16.21 max price($5.79/lb)
Final price will be based on weight.

Perdue Harvestland Organic Chicken Breast - 0.8-1.75 lb - price per lb

$9.35 max price($6.99/lb)
Final price will be based on weight.

No Antibiotics Ever Diced & Grilled Chicken Breast - Frozen - 20oz - Good & Gather™

No Antibiotics Ever Grilled Chicken Breast Strips - Frozen - 20oz - Good & Gather™

Perdue Shortcuts Diced Chicken Breast - 1.25lbs

$5.29($0.26/ounce)

Breaded Chicken Patties - Frozen - 26oz - Good & Gather™

$5.99($0.23/ounce)
4.4(387)
Loved for: affordable price
SNAP EBT eligible

Farmer Focus Organic Boneless Skinless Chicken Breast - 0.75-1.67lbs - price per lb

$8.74 max price($6.99/lb)
Final price will be based on weight.

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

You’ll find a variety of garlic-flavored options: plant-based garlic “chik’n” with garlic herb sauce, deli‑sliced herb & garlic lunch meat, roasted garlic chicken with sauce, pre‑seasoned garlic & herb fillets, and lemon‑garlic or lemon‑pepper cutlets.

Common seasonings include garlic‑and‑herb blends, roasted garlic sauces, general all‑purpose seasoning blends, and lemon‑garlic or lemon‑pepper marinades.

Typical net weights range roughly from about 12.5 ounces up to 1 pound, with several items shown at 12 oz and 16 oz. Package formats vary from single packs to multi‑count bags (examples include 1‑pack, 2‑pack resealable bags, and 4‑count cutlet packs).

For fully cooked items: simple heat‑and‑serve methods (microwave, oven) are common. For uncooked filets or cutlets: grilling, air‑frying, stovetop or oven cooking are typical—follow the package instructions for exact times and temperatures to ensure doneness.

They come in several forms: filleted cutlets, boneless fillets, deli‑sliced lunch meat, pieces or strips, and plant‑based chik’n breasts with sauce.

Uncooked garlic chicken breast listings recommend a final internal cooking temperature of 165°F.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.