Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

three color pasta

233 results for “three color pasta”

Extra-Wide Egg Noodles - 12oz - Good & Gather™

$1.49($0.12/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.7(389)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Riff Creamy Parmesan Cavatappi - 6.3oz

$6.99
RiffNew at target
4.8(17)
SNAP EBT eligible

Barilla Protein+ Penne Pasta - 14.5oz

$2.99($0.21/ounce)
4.8(847)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Cheese Tortellini - 20oz - Good & Gather™

$7.49($0.37/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.4(643)
Loved for: easy to cook
SNAP EBT eligible

Rao's Homemade Spaghetti Pasta -  16oz

Riff Sesame Ginger Noodle - 6.7oz

$6.99
RiffNew at target
4.8(17)
SNAP EBT eligible

Small Shells - 16oz - Good & Gather™

$1.29($0.08/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.8(292)
SNAP EBT eligible

Ziti - 16oz - Good & Gather™

$1.29($0.08/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.8(185)
SNAP EBT eligible

Kraft Mac and Cheese 5.5oz Super Mario Brothers Shaped + 5.5oz Spongebob Shaped

$2.26
Value Bundle
$2.38 when purchased separately

Brami Italian Protein Radiatori Pasta - 12oz

$3.49($0.29/ounce)
4.7(780)
Loved for: high protein content
SNAP EBT eligible

Gluten Free Spaghetti - 12oz - Good & Gather™

$2.39($0.20/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.2(319)
SNAP EBT eligible

Riff Spicy Tomato Rigatoni - 6.3oz

$6.99
RiffNew at target
4.8(18)
SNAP EBT eligible

Sponsored

Rao's Homemade Penne Rigate Pasta -  16oz

$3.19
4.8(316)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Goodles Twist My Parm Cup Pasta - 2.2oz

$1.99
GoodlesNew at target
SNAP EBT eligible

Rao's Homemade Rigatoni Pasta - 16oz

Rana Spinach & Ricotta Ravioli - 10oz: All, No Preservatives

$5.69($0.57/ounce)
4.6(893)
Loved for: quick cooking time
SNAP EBT eligible

Gluten Free Red Lentil Rotini - 8oz - Good & Gather™

$2.99($0.37/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.2(333)
Loved for: high protein
SNAP EBT eligible

Hamburger Helper Cheeseburger Macaroni Pasta Meal Kit - 6.6oz

$1.69($0.26/ounce)
was $1.89
New lower price

Brami Italian Protein Pasta Curly Macaroni - 12oz

$3.49($0.29/ounce)

Dinosaur Shaped Organic Kids' Pasta - 12oz - Good & Gather™

Gluten Free Penne - 12oz - Good & Gather: No Artificial Flavors, No Preservatives

Signature Orzo - 16oz - Good & Gather™

$2.39($0.15/ounce)
4.4(173)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Pot-Size Thin Spaghetti - 16oz - Good & Gather™

$1.29($0.08/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.8(188)
SNAP EBT eligible

Goodles Shella Good Aged White Cheddar Protein Mac and Cheese Cup - 2.1oz

Sponsored

Powered by AI

Guests also ask:

Cooking time depends on the type: quick-dry shapes cook in about 5–6 minutes, most dry shapes take about 9–11 minutes, and filled varieties (like tortellini) often require 13–15 minutes. Always check the package instructions for the exact time.

Common natural colorings are beet root powder, spinach powder, and tomato powder, used alongside semolina or durum wheat to produce the red, green and orange hues.

Couscous-style products are described as light and fluffy, while pasta items are noted for a pleasant, satisfying bite. Some listings also mention subtle tomato and spinach flavor notes.

Filled three-color tortellini are listed with stovetop cooking times of about 13–15 minutes or until tender. Follow the package instructions for the exact time.

Product details show sources including Italy, Germany, and the Maghreb region of North Africa.

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.