Target New ArrivalsHalloweenClothing, Shoes & AccessoriesHome & DecorKitchen & DiningPatio, Lawn & GardenGroceryHousehold EssentialsBabyBeautyTarget Beauty StudioPersonal CareSports & OutdoorsPetsHealthWellnessSchool & Office SuppliesToys & GamesElectronics & TechVideo GamesBooks, Music & MoviesParty SuppliesGift IdeasGift CardsShop by CommunityTarget OpticalDealsClearanceNew ArrivalsBack to SchoolCollegeTop DealsTarget Circle DealsWeekly AdShop Order PickupShop Same Day DeliveryRegistryRedCardTarget CircleFind Stores

healthy frozen dinners

285 results for “healthy frozen dinners”

Amy's Gluten Free Frozen Tortilla Casserole & Black Beans Bowls - 9.5oz

$6.29($0.66/ounce)

Bertolli Frozen Chicken Carbonara - 22oz

$7.59
4.3(425)
Loved for: quick preparation
SNAP EBT eligible

Lean Cuisine Signature Spaghetti with Meat Sauce Frozen Meals - 11.5oz: No Artificial Flavors, 15g Protein

Frozen Cheesy Risotto-Style Cauliflower Rice - 12oz - Good & Gather™

$4.69($0.39/ounce)
Good & GatherOnly at target
4.5(355)
Loved for: delicious flavor
SNAP EBT eligible

Frozen Mediterranean-Style Seasoned Quinoa, Couscous & Vegetable Blend - 12oz - Good & Gather™

$4.89($0.41/ounce)

Bertolli Frozen Chicken Florentine & Farfalle - 22oz

$7.59($0.35/ounce)
4.3(683)
Loved for: quick meal preparation
SNAP EBT eligible

Lean Cuisine Frozen Chicken Fajita Quesadilla - 5oz

$3.49($0.70/ounce)
4.1(61)
Loved for: great taste
SNAP EBT eligible

Stouffer's Chicken & Broccoli Pasta Bake Meal Dinner - 40oz: No Added Sugar, High Protein, No Preservatives

$8.99($0.22/ounce)
reg $9.89
Sale

Deep Indian Kati Frozen Butter Chicken Wrap - 5oz

Lean Cuisine Signature Frozen Supreme Personal Pizza - 6oz

Sponsored

Amy's Frozen Spinach Ravioli Bowl - 8.5oz

$6.29($0.74/ounce)

Bibigo Frozen Chicken & Vegetable Japchae Noodles - 10.0oz

$4.39($0.44/ounce)

Just Egg Frozen Folded - 8oz

$5.99($0.75/ounce)
4.6(174)
Loved for: easy to prepare
SNAP EBT eligible

Amy's Frozen Spaghetti Italiano Bowl - 9.5 oz

$6.29($0.66/ounce)
4.2(82)
Loved for: great flavor
SNAP EBT eligible

Stouffer's Salisbury Steak with Mac and Cheese Frozen Microwave Meal - 9.625oz

$3.59($0.37/ounce)

Healthy Choice Protein Bowls Spicy Beef Teriyaki – 9.25oz

Dr. Praeger's Frozen Vegan Gluten Free Taco Stars - 9oz

$4.69($0.52/ounce)
4(92)
Loved for: healthy option
SNAP EBT eligible

Lean Cuisine Signature Spinach & Mushroom Pizza Personal Pizza Meals - 6.1oz: High Protein, No Artificial Colors

Stouffer's Classic Meatloaf Meal Frozen Microwave Meal - 9.875oz

Counter 3 Cheese Chicken Alfredo Bowl - 10oz

$5.99($0.60/ounce)
4.5(257)
Loved for: high protein content
SNAP EBT eligible

Bibigo Frozen Vegetable & Pork Spicy Sauced Dumplings - 9.01oz

$4.39($0.49/ounce)

Sponsored

Skip to next section

Get top deals, latest trends, and more.